Kladenští to na Moru neumí, ale platí to spíš o venkovních duelech. Doma ji poráží a v téhle sezoně to bylo po hodně povedeném výkonu v podstatě nejjasnější vítězství týmu v sezoně – 5:2.

Nicméně Jaromír Jágr na nedávném setkání s fanoušky právě Olomouc pochválil a v podstatě uznal, že cestou Hanáků by rád šel – za málo peněz předvádějí hodně muziky. „Pokaždé je někdo pasuje na sestup a oni jsou pokaždé nahoře. A jako hráč musím říci, že nikdo nehraje tak nepříjemný hokej jako právě Olomouc,“ řekl Jágr.

Moru výborně zná jeden z kladenských trenérů Pavel Skrbek. Ještě jako hráč pomáhal její výborný herní systém založený na skvělých brankářích, drsné i šikovné obraně a útočnících, které mráz ani kopřiva nespálí, dostávat na světlo světa.

Nicméně Kladno předvedlo v Plzni stejný výkon, a kdyby takhle hrálo v celé sezoně, sotva by mělo problémy. „V reprezentační pauze jsme pořád tvrdě trénovali. Dávali jsme si i navíc. Uklidnili jsme se a víme, o co teď hrajeme. Budeme bojovat do posledního zápasu. Snad budou dobré výsledky,“ věří útočník Jaromír Pytlík, který protrhl střeleckou smůlu stejně jako Antonín Melka.

Také tohle vedlo k nečekané a sladké výhře, ale najde svoje střelce Kladno i v neděli večer proti Olomouci?

Zápas vysílá ČT sport, hokejisté ale potřebují podporu přímo na stadionu. „Máme před sebou čtyři domácí zápasy, což nám může hrát do karet. Když budou fanoušci fandit i dát tak, jak proti Mladé Boleslavi, tak nám to bude pomáhat,“ má jasno Adam Kubík.