Pro Jágra dnes zápas skončil 63 vteřin před vypršením hrací doby, když inkasoval dvě minuty za podražení. Pár vteřin předtím přitom na opačné straně kluziště ustál přinejmenším dva zákroky ze strany hostů, které rovněž hodně zaváněly faulem. Jágr ovšem – tak jak je zvyklý po celou svoji kariéru – nespadl a hrál dál. A vzápětí sám fauloval.

„Jasně, že člověku není moc dobře, když tam sedí, ale stávají se i horší věci, to se nedá nic dělat. Rozhodčí se tak rozhodl," řekl Jágr po utkání novinářům. „Stejnej rozhodčí…," vykřikl vzápětí. Stejně jako před třemi dny ho totiž vykázal ze hry Robin Šír. „Budu si s ním asi muset popovídat, jestli proti mě něco má. Odchytnu si ho tady, až půjde ze zápasu a vyříkáme si to z očí do očí," dodal s úsměvem Jágr.

Výkon Kladna v samotném zápasu označil za zbytečné trápení. „Měli jsme to pod kontrolou, ale pak jsme je nechali zbytečně naskočit do hry. Musíme to rozhodnout dřív. Tady jsme dnes měli štěstí, že to dobře dopadlo. Ve většině zápasů, snad až na ten Zlín (1:4), máme více ze hry, ale že hraješ u nich ve třetině, to neznamená, že dáš automaticky gól," prohlásil Jágr.

Čtyři porážky za sebou si podle jeho názoru nemůže tým, jaký má současné Kladno, dovolit. „Nějaký impulz směrem k tomu týmu byl dán, odrazilo se to trochu i na tréninku a i když jsme možná vypadali trochu unavený, tak jsme podle mého názoru hráli daleko lepší hokej než minule," myslí si Jágr.

Dnešní zápas byl podle všeho poslední domácí pro obránce Marka Židlického, který plánuje příští týden odletět do zámoří. „U něj nikdy nevíš. On už to změnil asi šestnáctkrát," smál se Jágr při vzpomínce, jak Židlický na začátku listopadu po zásahu bouře Sandy odsunul svůj návrat do zámoří. „Židlo, to byl poslední zápas tady? Už jsi ti tolikrát změnil, že ty od nás nechceš, viď?" hulákal Jágr na svého kamaráda před kladenskou šatnou.

Židlický přichystal skvělou rozlučku, když se podruhé při svém letošním návratu mezi tuzemské mantinely zapsal mezi střelce po parádním blafáku. „Už jsme si to trošičku říkal dopředu. Jak jsem dostal puk od Plekyho, tak jsem mohl střílet, byla tam prázdná brána, ale potáhnul jsem si to a povedlo se," popsal Židlický své rozhodnutí. „Hlavně ale, že se vyhrálo. Od gólů tu nejsem," dodal vzápětí.

Duel před solidně zaplněným hledištěm si užil. „Pěkný zápas, hodně přesilovek i hodně šancí. Párkrát jsme je tam zamknuli a hráli pěkný hokej, což doma musíme. A když za to ještě máme tři body, tak je to perfektní," podotkl Židlický.

Tentokrát už však jeho odlet vypadá neodkladný. S extraligou se rozloučí v neděli utkáním na ledě Litvínova. Co bude dál, nechtěl předbíhat. „Byl to poslední domácí zápas, co bude dál, k tomu ještě nechci nic moc říkat. Teprve uvidíme. To nikdo neví. Už bylo hodněkrát řečeno, že by se už mělo v NHL hrát, ale my tady s tím asi nic neuděláme," přemítal Židlický.