„Bylo to těžké a pravděpodobně nám moc lidí na začátku sezony šanci nedávalo. Možná ani hráčům nikdo nevěřil, ale já ano. Že se budeme zlepšovat a že nejlepší formu bude mít v play off a v baráži,“ řekl Jágr po utkání, v němž šokoval všechny hokejové fanoušky v ČR a možná i leckde ve světě.

Podle něj tým věřil ve svou kvalitu i po úvodních dvou drsných prohrách, kdy měl skóre 0:7. „Nehráli jsme chytře, byli jsme moc otevření a nedávali jsme góly. Dostali jsme školu, a do konce baráže hráli všichni jinak,“ vysvětloval.

A žertem odpověděl na otázku, zda čekal, že v Budějovicích dá čtyři góly a s celkem deseti zásahy se stane nejlepším střelcem baráže. "Vy jste to nečekali? Já ano! Je Velký pátek, můj den, šel jsme na stadion přímo z kostela," smál se.

Přiznal, že do chodu mužstva zasahoval i jako kouč. „Snažil jsem se týmu vysvětlit, že když chce hrát agresivní hokej proti extraligovým týmům, musí mít čtyři pětky a hrát krátká střídání. Také to chce výbornou fyzičku, což jsme, myslím, měli. Nehrál jsem skoro dva roky v sedmačtyřiceti, to ztratí jakýkoliv hráč. Čtyři zápasy základní části a play off. A já se znovu zranil a nemohl trénovat. Teď jsem se do toho konečně trochu dostával, nevěřím, že někdo dvakrát denně trénoval s vestama. To se pak musí zlepšovat. Už mám i o nějakých osm kilo méně, i když to při pohybu není možná vidět,“ překvapil.

Co dál? Jágt přiznal, že už delší čas přemýšlí, jako majitel musí uvažovat jinak než hráči. Dokonce ani nepotvrdil, že sám bude extraligu hrát. „Nic neslibuju. Uvidíme, jaké budeme mít mužstvo. Máme některé podepsané hráče a některé ne. Byl bych rád, kdybych se s některými domluvil, ale je to byznys. Já tomuhle mužstvu vždycky věřil, i když všichni říkali, že jsem blázen. Je to jen o tvrdé práci a jasným důkazem je naše čtvrtá lajna, kde ti kluci čekali dlouho na šanci a pak ji skvěle využili. Po každém tréninku si přidávali, chodili do posilovny,“ velebil mladíky Hajného či Bláhu.

Jágr také vyjádřil přání, aby lidé dorazili i poslední domácí zápas s Chomutovem v neděli 21. dubna od 16 hodin. „Věřím, že naši fanoušci přijdou a důstojně se rozloučí s námi, sezonou.“

Oslavy v Budějovicích, Rytíři Kladno jsou po pěti letech extraligoví.
Čtyři Jágrovy štemply, Kladno je zpátky v extralize!
Tomáš Plekanec v celém play off září
Plekanec: Mnozí mě odrazovali, ale já týmu věřil