Kladno může i bez Jágra nabídnout dětem a jejich rodičům skutečnou trenérskou kvalitu. Na nábor dorazili nejen skvělí borci minulosti a dnes už úspěšní trenéři Radek Gardoň, Jan Neliba nebo Jiří Kuchler. Doprovodili je donedávna hvězda New Yorku Rangers Ondřej Pavelec, mistr světa z roku 2010 Petr Vampola a další členové kladenského A týmu Josef Zajíc ml., Adam Kubík, Adam Brízgala, Šimon Jelínek, Václav Veber nebo Matyáš Zelingr.

„Dětí dorazilo kolem šedesáti. Maličkých máme víc, ale tihle byli úplnými nováčky,“ vysvětlil Jan Kregl, který se v Kladně stará o dorosty i A mužstvo.

Ještě nedávno skvělý brankář NHL Ondřej Pavelec, který se ve třiceti rozhodl ukončit kariéru, už sice bydlí v Praze, ale svůj mateřský klub podpořil rád. Jako vždycky. „Nevidím důvod, proč by to mělo být jinak, jsem přece pořád Kladeňák, mám ve městě rodinu, vyrostl jsem tady,“ usmál se.

Na ledě neváhal a maličké bruslaře vodil poprvé po ledě. Možná jim někdy v budoucnu rodiče připomenou, že první krůčky po ledovém zrcadle dělali s Ondřejem Pavelcem. „U dětí jde o první dojem, jak si hokej oblíbí. Pro mnohé to byl první kontakt s hokejem a vlastně i pro rodiče. A ti jsou hodně důležití,“ připomněl Pavelec zásadní dílek výchovy mladých talentů. „Smyslem akce možná je i ukázat jim, že hokej není až tak finančně náročný, protože dneska je to hlavně o penězích a času. Když to děti bude bavit, dá se to zvládnout finančně i časově. Pomůže i klub a svaz, a protože přišlo docela dost dětí, doufám, že jich u hokeje co nejvíc zůstane,“ řekl Ondřej Pavelec.