Jak napsal jeden z fanoušků na webu kladenského fanklubu, se Slavií rytíři o domácí výhodu přeložením do O2 areny přišli, teď ji konečně budou mít.

Malým problémem je, že právě Vítkovice se v Kladně cítí také jako doma, vždyť tady vyhrály šestkrát po sobě a naposledy podlehly 2. ledna 2009 2:4.

Loni a předloni jim nevadilo ani to, když po dvou třetinách prohrávaly 0:3!

Samozřejmě, tehdy v modrých dresech nehrály hokejové celebrity Jágr s Plekancem, Židlický ani Tlustý. „Na to nemyslíme, připravujeme se jako na každý jiný zápas. Tenhle bude perfektní a já se moc těším," říká obránce Marek Židlický. Rozhovor s ním čtěte v pátečním Deníku (21.9.)

Právě v obraně ale nastanou změny v sestavě. V Praze hrálo až příliš mnoho třicátníků a Libor Procházka podle všeho do boje už nezasáhne. „Trápí ho zranění, které nebudu specifikovat," uvedl trenér Zdeněk Vojta.

Zda ale dá novou šanci Růžičkovi, jehož stáhl po první třetině středečního utkání (nahradil ho Mocek), či třeba Drtinovi nebo Kamešovi, jimž se povedl prvoligový zápas v dresu Písku, to neprozradil.

Razantní změnu přichystal Vojta také do útoku. Zatímco hvězdná první formace Jágr, Plekanec, Tlustý zůstane pohromadě, druhé se pokusí dát impuls slovenský reprezentant Marek Hovorka, jenž nahradí zatím  nevýraznou jarní posilu Obdržálka.
Hrát by měl také Antonín Melka, jenž ve středu stejně jako Drtina, Kameš a Dalecký bojoval  za Písek a duel se Šumperkem prakticky rozhodl – vstřelil hattrick.

Vedení klubu upozorňuje všechny fanoušky, že vstupenky na utkání s Vítkovicemi jsou stále k dispozici.

„Někdo mi sice volal, že mu na terminálu tvrdili opak, ale tak to není," uklidňuje tiskový mluvčí klubu Vít Heral.

Ten doplnil, že už je jistý další předehrávaný duel Rytířů v pražské O2 areně. Ve středu 26. září tady Kladno nastoupí proti Pardubicím. „Jejich fanoušků jezdí hodně a já věřím, že dorazí ještě víc Kladeňáků a podpoří svoje mužstvo," dodal Heral.
Podrobnosti k dalšímu výjezdu do Prahy čtěte uvnitř článku.