„Měli jsme hodně šancí,“ pokyvoval po zápase Jágr na hrou své formace, která byla o dost lepší než v Ústí. Bohužel, proměňování možností je zatím velkou kladenskou slabinou.

„Vyjma utkání v Ústí se s tím trápíme, tam jsme zase ale udělali hrubé chyby v obraně. V pátek jsme se na obranu chtěli soustředit víc, což celkem vyšlo, ale individuální chyba a špatná koncovka nás stály lepší výsledek,“ říkal po utkání trenér Jindřich Lidický a narážel na situaci z 53. minutě, kdy se v oslabení nevyhnul minele Václav Veber rozehrávající se po zranění. A Kycin ji potrestal rozhodující brankou.

Kladno nezvládlo už první část, v níž měli šance třeba Redlich či Strnad, ale trefil se jen Slovák ve službách hostů Tvrdoň. Na jeho trefu ještě Rytíři odpověděli, když ve druhé části konečně skončila gólem jedna z pěkných spoluprací mezi Jágrem a Strnadem. Ten sólo zakončil blafákem mezi nohy maďarského gólmana Veye a vyrovnal. „S Kubou jsme hráli už při výluce, takže to nebylo nic nového,“ hodnotil spolupráci Jaromír Jágr.

A přidal, že ve vyrovnaném zápase rozhodla jediná chyba. To když Kladno v úvodu třetího dějství zahodilo pár přečíslení (hlavně Hajný a Redlich) a pak přišla hrubka Vebera.

Domácí ještě v závěru zkoušeli power-play- velkou šanci měl i Jágr, jenže přestřelil.

Rytíři Kladno – Saryarka Karaganda 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).

Branky a nahrávky: 26. Strnad (Jágr) – 15. Tvrdoň (Ziazov), 53. Kicyn (Tvrdoň). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Vyloučení: 1:4 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:22. Rozhodčí: Pavlovič, Čáp – Pokorný, Řešátko. Diváci: 411.

Kladno: Cikánek – Veber, Kehar, Zelingr, Volráb, Hořava, Svedlund – Jágr, Vampola, Strnad – O. Bláha, Kubík, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – M. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Saryarka Karaganda: Vay – Volobujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Šikun, Djukov, Bulatov, Ložkin – Michajlov, Tvrdoň, Sokolov, Rjašencev, Bočkarjov, Raisov, Meščerjakov, Kicyn, Ziazov, Želněrovskij, Sarvarov, Borisevič, Lomako. Trenéři: Heikkilä, Nekkula.