„S návrhy města se podrobně seznamujeme a zvažujeme je. Dokud se Jaromír Jágr (majitel klubu) nevrátí ze Spojených států, není třeba dělat unáhlená rozhodnutí," řekl Václav Bartoš. Podle něj bude klub usilovat o konstruktivní řešení a případnou dohodu o míře navýšení vlastnického podílu. „Jaromír má čas do první poloviny července na to, zaujmout konkrétní postoj," dodal Bartoš.

Trenéři juniorky Rytířů se na jaře vyměnili. Dlouho je vedla zdejší ikona Otakar Vejvoda starší a byť se v posledních sezonách hlavně zachraňovali, šlo o úspěch. Teď myslí Rytíři v nejstarší mládežnické kategorii na vyšší příčky. Už proto, že přišla řada talentů ze staršího dorostu. A s nimi i kouč – Jindřich Lidický.

Tomu pomáhají Petr Tatíček a Jiří Kuchler starší a ti věří, že tým je zdravý. „Kluky znám a věřím jim. Předváděli určitý standard, a pokud si ho udrží dál, nemuselo by to být špatné. V přípravě trénovali všichni fantasticky včetně těch, kteří dříve tolik nepracovali, ale teď se nechali strhnout," komentoval Lidický.

Za ním i za dalšími kolegy stojí výsledky. Klub opět začal produkovat dostatek talentů a celkem 11 hokejistů je v mládežnických reprezentancích. Rytíři na tomhle poli udělali kus práce.

Hokejová škola Jaromíra Jágra vypukne 12. července (pro brankáře 26. července) a bude mezinárodní. Trenéři v ní přivítají i borce z Ruska, Kazachstánu, SRN, Rakouska, Švýcarska, Norska, Slovinska, Polska, Anglie a dokonce i z Lucemburska. Pro všechny je samozřejmě lákadlem zatrénovat si s Jágrem.

Jazykové bariéry se vedení klubu neobává. „Naši trenéři jsou bývalí profesionální hráči, kteří působili v několika zemích a nemají problém s ruštinou, angličtinou či němčinou. Tým ještě posílí zahraniční trenér se znalostí čtyř jazyků, k dispozici máme i osvědčený tým au-pairů," říká ředitel školy Jan Krégl.