Jágr na svém Facebooku totiž prozradil, kdy přesně večer trénuje a pozval fanoušky, aby si přišli pro podpis. A oni samozřejmě i přes pokročilou hodinu dorazili.

„Dostávám ve zprávách žádosti o podpisy a fotky, pokud to nemáte daleko, tak mívám tréninky každý den mezi 20–21 hodin na zimním stadionu Kladno. Tam se to dá vše zvládnout," psal Jágr a nezapomněl na úsměvného smajlíka za větou.

Ale pozor! Jestli zval lidi spíš zblízka, pak někteří dorazili z nejzazšího kouta Moravy – ze Znojma.

Chytře spojili zájezd se svými Orly na přátelák do Kladna a pak si počkali až do večera.

A co by ne, vidět největší českou hokejovou celebritu při tvrdém tréninkovém drilu, to není nic nezajímavého, vždyť Jágrovy metody loni na podzim hltal prostřednictvím Facebooku celý hokejový národ, ale i lidé, které hokej vůbec nezajímá.

„Jaromír vše splnil. Chvíli vždycky trénoval a pak při odpočinku se věnoval podepisování. Fanoušci jsou někdy opravdoví blázni v dobrém slova smyslu, vždyť se jich sešla pomalu stovka včetně fandícího kotle. A třeba Znojemáci byli viditelně spokojeni," usmíval se tiskový mluvčí klubu Vít Heral.

Ten si na autogramiádu vyšlapoval s kamerou, aby pro klubovou televizi Rytířů natočil z autogramiády krátký klip (k vidění je na stránkách Rytířů, a také se dvěma taškami žádostí o autogram. „Docházejí na kladenský zimák pravidelně, lidé posílají různé věci. Proto jsem to s sebou táhl, ale když jsem viděl nával na Jaromíra, zase jsem je vzal zpět a pokusím se při jiné příležitosti," dodal Heral.

Sám je zvědav, co se na kladenském zimáku odehraje dnes večer, kdy by Jágr mohl trénovat znovu.

Včera vynechal, což na Facebooku poctivě oznámil.

Přednost dostala návštěva elitního světového fotbalu v částečně českém balení – večerní finále Superpoháru mezi Chelsea a Bayernem v Praze na Slavii.

„Každopádně ve čtvrtek to byl na kladenském zimáku zase jednou neobvyklý hokejový večer v režii čísla 68," zakončil Vít Heral.

Video z Jágrovy noční podpisové akce můžete zhlédnout na stránkách Rytířů ZDE