Havířov se představil velmi důraznou hrou. Překvapil vás tím?
Tím nás vůbec nepřekvapili. Víme, že hrají dost do těla. To bylo také hodně ze začátku vidět. My jsme se ale udrželi, nenechali se vyprovokovat a pramenily z toho pro nás přesilovky. Ty jsme sice neodehráli špatně, ale bohužel z toho nebyl gól ani velká šance. Škoda, ale na přesilovkách snad ještě zapracujeme. 

Hned ve třetí minutě přišla nešťastná situace pro Jaromíra Jágra. Jak jste to z ledu viděl?
Byl jsem zrovna na druhé straně ledu, takže jsem viděl celou situaci zdálky. Jardu tam přimáčkli na mantinel. Podle mě to byl faul. Tak jsem tam jel, Sikoru si vzal do péče, ale bylo to 0:0, a kdybych mu něco udělal, bylo by z toho oslabení. Přeci jen celý zápas jsme měli před sebou a nerad bych, abychom ještě rovnou dostali gól. Ale co jsem viděl, tak to byl hnusný zákrok. Snad bude Jarda brzo zpátky. Podobné zranění se mu snad za celou kariéru nikdy nestalo a doufejme, že bude fit co nejdřív.

Jak vás to ovlivnilo?
Hodně nás to nakoplo, protože nám zranili největší hvězdu. Všichni ví, že Jarda je nejlepší. A tohle bylo opravdu ošklivé. To se nám nesmí stávat. Ale hned jsme měli větší motivaci.

Dá se tedy tato situace brát jako příčinou pro další vyhrocené okamžiky? 
Pokud se tohle stane hned ve třetí minutě, tak to pochopitelně další průběh značně ovlivní. 

Vnímali jste, že Havířov přijel ve výborné formě, kdy vyhrál posledních sedm zápasů?
To vůbec neřešíme. Sami potřebujeme uhrát nějakou podobnou sérii a ne řešit, kdo je ve formě či nikoliv.

Před koncem druhé třetiny jste nahrával do výhodné pozice Miloslavu Hořavovi. Co se stalo?
Dal jsem mu to bohužel na nohy. Zapomněl jsem, že je pravák a prostě ta přihrávka nebyla dobrá. Ale určitě to byla škoda.

A ze začátku třetí třetiny byla další příležitost opět po vaší příhře Petru Štindlovi…
To bylo při přesilovce. Nahrával jsem mu na modrou, kdy golfákem mohl propálit vše, co mu stálo v cestě. Bohužel se to nepovedlo. Ale naštěstí padly jiné góly a můžeme se těšit z výhry a tří bodů.

Po siréně jste se dostal do strkanice s Vojtěchem Tomim… 
Známe se už od dorostu, když proti sobě hrajeme. On je sice o rok starší, ale vím, jaký je. A já jsem také impulzivní, nenechám si nic líbit. Hodně jsme se hecovali, řekli jsme si své. Ale na konci zápasu jsme si podali ruce a jsme zase kamarádi.

Čekají vás poslední dva zápasy a oba se silnými soupeři. Co od nich čekáte. 
Prostějov i Budějovice jsou zkušené týmy. Prostějov má jednu výbornou pětku, Budějovice jich mají několik. Umí výborně přesilovky, tak se na to musíme připravit. To bude základem úspěchu.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Jan ŠEJHL