A Rytíři věří, že proti klubu z pomezí Německa a Polska, který se přejmenoval z kdysi ve východním Německu slavného Dynama Weisswasser, najdou cestu k vítězství, protože zatím v přípravě čtyřikrát padli a jen proti Slavii slavili výhru.

Zároveň ale dobře vědí, že extraliga vypukne až za necelý měsíc a není nutné panikařit. „Kdybych neměl zkušenosti, tak bych možná trochu panikařil. To ale není moje povaha – stále věřím. To, co je pravda teď, neznamená, že to tak bude i za měsíc. Všechno se dá změnit takhle (luská prsty). Nahoru i dolů,“ řekl po úterní prohře s Boleslaví Jaromír Jágr, ale přiznal, že prohry ho mrzí. „Bohužel se nám nedaří, ale o to je větší motivace, abychom se zlepšili. Možná, kdyby se nám dařilo, tak bychom si mysleli, že jsme moc dobří,“ usmál se.

Poprvé v přípravě by se měl objevit v sestavě Ladislav Romančík. Po přestupu z Litvínova to bude jeho první zápas, protože konec minulé sezony strávil na marodce. Úplná kladenská premiéra to pro něj ovšem nebude, slovenský bek si zahrál za Rytíře už tři utkání v minulém ročníku, tehdy jako host.

Hrát už by mohl také Šimon Jelínek otřesený po nárazu do mantinelu minulý týden.

Jaromír Jágr // Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:4, příprava, 13. 8. 2019
Co je teď, nemusí být za měsíc, nepanikaří Jágr
Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:4, příprava, 13. 8. 2019
Patera si odvezl výhru, Boleslav Kladno přestřílela