Po 61 letech vyrazí speciální vlaková souprava do Prahy znovu. V neděli Rytíři hostují na Spartě (začátek 16:00) a vlak je doveze z Kladna až na libeňské nádraží kousek od O2 areny.

Speciální vlak, který se díky fanouškům z řad Českých drah povedlo vyjednat, bude mít celkem pět vagonů, vejde se do něj 360 fanoušků. Celkem jich bude v O2 areně z Kladna kolem pěti stovek, zabrány jsou oba sektory hostů za bránou.

Dosud největší výpravu uspořádali Kladeňáci do 02 areny v roce 2012, tehdy vyrazilo na zápas Slavia – Kladno pět plných autobusů.

„My o takovém výjezdu snili už před nějakými deseti patnácti roky, vlakem je cestování příjemnější než autobusem, kterým vyrážíme obvykle. Vždy to ale narazilo na cenu a organizační i technické problémy. Není snadné vtěsnat speciální vlak do platných jízdních řádů,“ vysvětlil šéf kladenského fanklubu Jaroslav Zelenka.

Vlak vyjede z kladenského hlavního nádraží ve 13:45 (sraz účastníků je o půl hodiny dříve). Nikde nestaví. Nazpět se vrací v 19:30 hodin.

Fanklub si pohlídá, aby se pasažéři chovali na palubě tak, aby nic nebylo poničeno. „Každý má své místo ve vlaku a my se po cestě převtělíme do rolí průvodčích. S Českými drahami máme smlouvu, že jakýkoliv poničený majetek musíme zaplatit,“ upozorňuje Zelenka.

A mrzet ho může jedině to, že pokud by Kladno překvapilo a na Spartě vyhrálo, po cestě zpátky jen těžko mohou fanoušci skandovat oblíbený pokřik: „Kolečko!“, který při vítězných návratech autobusem používají na všech kruhových objezdech.

Nebo by zařídili i to?