Po dvou zápasech bez bodu výhra, tedy alespoň dvoubodová. Přepokládám, že to pomůže sebevědomí, že?

Samozřejmě. Už jsme to chtěli zlomit, jelikož prohry byly frustrující. Navíc ani naše hra nevypadala dobře, byli jsme v křeči a nervozitě. Dnes to byla ubojovaná výhra, za kterou jsme rádi a která nám pomůže i do budoucna.

Rytíře trápí koncovka. Sledujete v tomto ohledu nějaké zlepšení?

Šance tam máme. Chce to větší důraz, víc agresivní hry, abychom puk do brány prostě domlátili. Ale je vlastně jedno, kdo to tam střelí. Hlavně, že to tam padne a můžeme slavit výhru.

Byl jste na ledě u prvního gólu soupeře, který padl dost rychle po vhazování. Co se na ledě stalo?

Soupeř měl zjevně dobře domluvený signál, že pokud vyhrají vhazování, budou rovnou střílet z voleje, půjdou do bloku a my na to nedovedli vůbec zareagovat. Byl to bohužel laciný gól pramenící z naší nepozornosti.

Blíží se play-off. Sledujete tabulkové postavení?

To vůbec není na místě. Řešíme pouze sebe. Jdeme zápas od zápasu. Snažíme se hlavně dostat do herní pohody. To je aktuálně to nejdůležitější.

Kladno teď vyprodává všechny stadiony. Jak se s tím vyrovnáváte?

Ze začátku nám to dělalo problém. Asi na nás byla vidět trochu nervozita, protože jsme na tolik lidí nebyli zvyklí. Ale postupem času se do toho dostáváme a určitě to pro nás bude pozitivní prvek, který nás požene dál.

Odehrál jste zápas s košíkem, který normálně nosí junioři. Co bylo příčinou?

Minulý zápas jsem dostal pukem do obličeje a mám roztržený horní ret. Nechtěl jsem to tedy pokoušet s plexisklem.

Při domácích zápasem zastáváte post kapitána. Jaké je to kapitánovat Jágrovi?

Nevidím v tom nic zvláštního. Ale je to trochu směšné. Jsem o dvacet let mladší, oproti němu jsem nic nedokázal, ale bylo to takhle dané od začátku, takže teď už se to měnit nebude. Ale on si z toho občas dělá srandu, že jsem jejich kapitán a podobně.

Vládne tedy v kabině dobrá nálada?

To vládne. Srandiček a legrácek jde na můj účet hodně.

Jan Šejhl