V sobotu v 17.00 hodin otestují sílu nováčka druhé nejvyšší hokejové soutěže kladenští Rytíři.

Jejich trenér Jindřich Lidický očekává silného protivníka. „Jsou v laufu. Připravíme se na ně a zkusíme něco urvat," řekl s tím, že očekávají bouřlivé prostředí. Že by se mladým hráčům Kladna z atmosféry rozklepaly nohy, nepředpokládá. „Uvidíme, jak budou psychicky odolní. Před plným barákem by se jim mělo hrát dobře," mínil kouč.

Rytíři pojedou na Moravu bez zraněných obránců Růžičky a Posmyka, který zvažuje konec kariéry. Kladenské zadní řady tak budou mít stejně jako v minulém utkání věkový průměr dvaadvacet let. Na druhou stranu už je zdravý útočník Jakub Strnad.

„Těším se moc, už mě nebavilo ležet v posteli," přiznal a dodal, že Přerově nikdy nebyl, takže nezná ani stadion. „Body se odtud nevozí, neznáme je a nevíme, co od nich můžeme čekat," řekl.

V pátek netrénovali Stach a Dvořáček, neví se, zda Plzeň uvolní Pituleho. „Tři obrany a čtyři útoky ale mít budeme," řekl Lidický, jenž do brány počítá s Mensatorem. Kdo bude dvojkou je ve hvězdách, poněvadž Cikánkovi nebylo dobře. Pokud budou jeho obtíže přetrvávat, pojede Švihálek.

Dodejme, že Mensatora zatím Kladno do Karlových Varů uvolňovat nebude. Ani Václava Skuhravého. "O Skuhravém s námi nikdo nehovořil a Mensatora chtěli jen jako dvojku. To jsme nechtěli, chytá teď u nás," řekl Deníku sportovní manažer Rytířů David Čermák.