„Musím říct, že to docela dost rychle uteklo. Čekal jsem to pomalejší," smálo se kladenské křídlo, jež si zahrálo i v první formaci.

„Je to příjemné. Ne každý den  hrajete  s takovým hráči jako jsou Pavel Patera a Petr Tenkrát.  Minule ale s nimi  nastoupil Patrik Machač
a dnes tam zřejmě bude hrát Honza Hlaváč," uvedl.

Jeho slova potvrdil asistent trenéra Petr Tatíček, jenž řekl, že do druhého útoku se po zranění vrací Sacha Treille, zatímco Hlaváč opravdu půjde do Paterovy formace.

Eberle je na ledě hodně vidět,  v jeho šesté extraligové sezoně  však stále čeká na první vstřelený gól. Byl by jeho jedenadvacátý extraligový.

„Trošku už mě to trápí. Myslím, že pokud k tomu budu přistupovat tak, jak k tomu přistupuji, tak to je otázka času, kdy to konečně prolomím," tvrdil Eberle. Určitě by to byl hezký dárek k jeho hokejovému jubileu.

Rytíře čeká malá východočeská série. Dnes doma jdou na Pardubice, na jejichž ledě v prvním utkání nedali ani gól, na druhou stranu je na jaře vyřadili v play-off. Perníkářům to v poslední době moc nejde, Rytíři jsou na tom jen o málo lépe, co tedy Eberle od zápasu očekává?

„K utkání přistoupíme jako ke každému mistrovskému zápasu. Chceme vyhrát
 i vzhledem k prvnímu utkání," prohlásil.

V neděli budou Rytíři  hosty Hradce Králové, jenž nečekaně atakuje nejvyšší příčky tabulky.

„Myslím, že to je překvapení pro každého. Hraje urputný hokej a my musíme být ještě urputnější a bojovnější," řekl bývalý mládežnický reprezentant.