Bonnie a Enie. Jágrovi noví psi z facebooku. Psů měl ale šéf Rytířů ve čtvrtek večer více než dvacet. Kladenští psi, jak se Rytířům dlouhodobě přezdívá, se do namlsaného protivníka z Varů, který v minulém kole zlikvidoval České Budějovice, pustili s pořádnou vervou.

Brankář Závorka měl v prvních sedmi minutách deset těžkých zákroků, ale ani největší tutovky Melky, Jágra nebo Dragouna se neujaly. Kladenští mladíka varské bráně nakonec zasypali osmnácti ranami, ale mohli i inkasovat. To se Skuhravý během jediného střídání oklepal ze stromu, jaký mu nasadil L. Procházka a ještě těsně minul Cháberovu tyčku.

Domácí nakonec zlomili hosty až těsně po polovině duelu. Po velkém tlaku v přesilovce se nakonec ujala rána Marka Židlického, který už měl odletět do Spojených států, ale ještě na dvě utkání se s vedením Kladna a pojišťovnou domluvil.

Jeho trefa od modré byla nakonec vítězná. Kladno si na druhou trefu muselo počkat až do třetí části, kdy zmíněný Jágr prohodil nohy beka J. Látala a Závorku překvapil ranou na přední tyč. "Někdy se ti prostě něco pěknýho povede," vtipkoval po utkání.

Skóre pak ještě v závěru pečetila při karlovarské snaze o power-play další zámořská hvězda Tomáš Plekanec, o něhož najíždějící Jágr ani nečekal přihrávku. "Tomáš so gól za svůj skvělý výkon zasloužil," komentoval Jágr.

Brankář Jan Chábera v závěru radostně zvedl ruce nad hlavu, poprvé v sezoně, na dvacátý šestý pokus, se dočkal čistého konta. "Už po druhém gólu jsme hráče upozorňovali, aby hráli naplno až do konce, protože víme, že Chábera o shut-out přišel několikrát těsně před koncem," usmíval se trenér Rytířů Zdeněk Vojta. 

"Podle mě to byl náš nejlepší výkon v sezoně. Hráli jsme naprosto koncentrovaně celých šedesát minut a ne jako v předchozích zápasech, kdy jsme excelovali, ale třeba jen čtyřicet minut. Nebyl ani důvod stahovat to na tři formace, protože nikomu za dnešek nemohu absolutně nic vytknout. Něco jiného je, že nám to tam tolik nepadalo, protože to se v hokeji někdy prostě stává," řekl po utkání spokojený Jaromír Jágr. 

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický). Rozhodčí: Šindler, Blecha – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3137.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Patera – Bicek, Melka, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Kuchler – Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Závorka – D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Jan Látal – Kumstát, Zaťovič, Pech – V. Polák, Vachovec, J. Doležal ml. – Zucker, Skuhravý, Skladaný – Pohl, Heřman, Koštál – od 25. navíc T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.