Čekalo se také na stý gól Rytířů v soutěži. Obstaral ho Jan Rudovský, mimochodem jediný ze střelců, který dává góly pravidelně. Povídání s vítězem soutěže Kladenského deníku přineseme v zítřejším vydání.

Další hvězdy jako uzdravený David Stach a nejlepší střelec soutěže Víťa Bílek měly mušku nezvykle vychýlenou. V opačném případě by Jestřábi zřejmě nemohli odjet bez potupné desítky.

Místo toho v závěru dvěma tečemi upravili na přijatelných 5:2, přitom podali totálně horší výkon než nedávno Přerov a ten prohrál úplně stejně.

Úvod zápas byl ale jasně v režii Kladna, které za devět minut nasázelo tři góly a to ještě Kindl zahodil trestné střílení. První se po dobré orientaci před bránou prosadil Redlich, v hlavní roli byl ovšem Machač. Brankáře Neužila vyhnal z klece lacinou trefou mezi betony, ale ani jednička Horčička, jenž v úvodu seděl nečekaně na lavičce, nezabránil dalšímu zásahu Machače.

„Na utkání jsme se připravovali, chtěli jsme zlomit naši špatnou sérii, ale první dvě střely skončily tam, kde jsme nechtěli. A od toho se odvíjel celý zápas," smutně hodnotil hostující trenér Kamil Přecechtěl, který zdůvodnil i nečekaně nasazení mladého gólmana Neužila. „Luboš chytá od začátku všechno a nás čeká těžká série. Mladý Neužil chytá výborně ve Valašském Meziříčí i na tréninku, proto dostal šanci. Nevyšlo to," hořce se pousmál Přecechtěl.

Domácí ve zbytku první třetiny začali situace moc přehrávat, také laxněji bránili, hosté ale byli v útoku hodně neškodní. Ve druhé části se už zlepšili, přesto dvakrát inkasovali. Nejprve kapitán Skuhravý nabil zpoza brány na šlupku zápasu Janu Rudovskému a poté vypálil Kindl a Machač dokonale tečoval.

Další šance zejména Stacha, Bílka a Strnada gólem neskončily a v posledním dějství už Rytíři viditelně ubrali na plynu. Prostějov toho v závěru využil a dvěma tečovanými střela upravil skóre na pro hosty přijatelných 5:2.

„Prostějov má velmi dobrý mančaft, ale nám vyšla sázka na rychlý nástup, k čemuž pomohl i šťastný druhý gól. Ve druhé třetině se hra už vyrovnala a ve třetí jsme to trochu odflákli a soupeř nás za to potrestal," trochu mrzelo jinak spokojeného trenéra Jindřicha Lidického.

Rytíři Kladno – Jestřábi Prostějov 5:2 (3:0, 2:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 3. Redlich (Pitule, Dvořáček), 4. Machač (Repe), 9. Machač (Rudovský, Nash), 26. Rudovský (Skuhravý, Nash), 36. Machač (Kindl, Ptáček) – 53. Venkrbec (Drtina, Cetkovský), 56. Kajaba (Protivný, Illéš). Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2003.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (3. Horčička) – Drtina, Husák, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Kaluža, Rudl – Cetkovský, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Illéš – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk.