Rytíři bez nemocného Machače a také navrátilce Pekra šli do vedení už po minutě hry, kdy Jánského vysunul do sóla Přikryl a ex-litvínovský borec parádním blafákem po ruce překonal Šimbocha. Jenže Rytíře branka uspokojila až moc, hra se brzy srovnala a do pauzy i skóre, když Drtina zapomněl před bránou osamoceného M. Kovařčíka.

Od druhé třetiny se už na hokej zase moc nedalo koukat, a když, tak na ten v podání lepších hostů. Ty poslal do vedení Pechanec, jehož ránu zřejmě nešťastně přivedl padající Hořava, další šance už ale Frýdek neproměnil a 16 vteřin před koncem z nenápadné akce Kloz srovnal.

Kdo čekal tlak Kladna v posledním dějství, nedočkal se. Větší šance měli hosté a až v závěru domácí trochu zahrozili. Rozhodlo však až prodloužení a to velmi brzy. Po chybě v útoku ujel frýdecký M. Růžička a jeho ránu přizvedl Drtina nešťastně tak, že ho Hanuljak jen ztlumil – pak doskákal za čáru.

"Jsme šťastní za dva zasloužené body, navíc z ledu tak zkušeného týmu jaký má Kladno. Hlavně jsme spokojeni s předvedenou hrou, snad kromě úvodních sedmi minut, kdy jsme potřebovali rozjezdit autobus a zbavit se respektu," hodnotil zápas asistent kouče hostů Marek Malík.

Někdejší skvělý obránce se při hodnocení zápasu sešel s Františkem Kaberlem, s nímž kdysi nastupoval v reprezentaci a zahráli si proti sobě i v NHL. Kaberle ale tentokrát skončil v roli poraženého. "A zaslouženě," přiznal bez vytáček a pokračoval: "Nebylo tam vůbec nic. Ztráceli jsme puky ve středním pásmu, nedohrávali jsme souboje, nechodili jsme do brány. Nezasloužili jsme si vyhrát, soupeř byl lepší," soukal ze sebe zklamaný kladenský asistent a odpověděl i na otázku, proč tak kvalitní tým jaký Rytíři mají odehraje hned dva zápasy po sobě (i předešlý s Kadaní)  herně tak špatně. 

"To bych také rád věděl. Možná je to špatným soustředěním se na zápas, těžko říci. Podíváme se na záznam a uvidíme, co tam najdeme," dodal Kaberle s tím, že navrátilec z Třebíče Matěj Pekr dostane šanci v dalším utkání v Ústí nad Labem. 

Rytíři Kladno – Frýdek Místek 2:3 (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Jánský (R. Přikryl, Kehar), 40. J. Kloz (Tůma, J. Drtina) – 15. M. Kovařčík (Piegl, Jašek), 26. Pechanec (Marek Růžička, Chmielewski), 61. Marek Růžička. Rozhodčí: Zubzanda – Svobodová, Belko. Diváci: 1505

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Repe – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Zikmund, Ton – Cetkovský, Kubík, Gratton.

Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Kania, Adámek, Štebih, Piegl, M. Jáchym, Michal Roman, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Miloš Roman, Cienciala, Klimša – Lacka, Jaroš, Christov.