Jihlava zvládla důležité momenty zápasu lépe. Byla mnohem nebezpečnější v přesilovkách, lépe bránila v oslabení, přesněji si přihrávala a vypadala na ledě zkušenější. Hlavně ve chvílích, kdy se zápas lámal.

Hosté vedli už od začátku po brzké ráně Štebicha v přesilovce a udávali tempo celé úvodní třetiny. Cikánek ale udržel Rytíře ve hře a ve druhém dějství se karta nakrátko otočila. Aktivitu Kladno vystupňovala čtvrtá formace mladíků a její centr Vildumetz vyrovnal.

Rozhodující momenty přišla po polovině zápasu, kdy Jihlava během 37 vteřin utkání rozhodla. Nejprve Čachotský zřejmě podrazil Zikmunda a vlastní akci pak vyšperkoval krásnou přihrávkou na zcela volnou posilu z Kadaně Klímu. Ten nemohl nedat. Vzápětí se trefil i nejproduktivnější Jihlavák Anděl, to jeho tým rozebral naivní obranu Kladna kombinací od vlastní brány.

Když poté Plekanec ani Zikmund nedali velké šance a v úvodu třetího dějství potrestal další faul Rytířů Holý střelou od modré na 1:4, vypadalo to, že diváci půjdou předčasně domů. Jenže Vampola tečí Plekancovy přihrávky snížil a Rytíři pak měli po třech faulech na Vampolu ideální šanci zápas zdramatizovat ještě víc.

Jenže přesilovky jim už druhou sezonu po sobě zle skřípou, a když už se nějaká akce povedla, zasáhl výborně švédský gólman Dukly Lundström. Poslední slovo tak patřilo ex-kladenskému Matěji Pekrovi, který potrestal risk domácích s power-play.

"Většinu utkání jsme byli lepším týmem a výhra je myslím zasloužená," měl jasno trenér Jihlavy Petr Vlk a domácí kouč Jindřich Lidický s ním musel souhlasit. "Jihlava dala rychlý gól, a když se nám povedlo vyrovnat, dvakrát po sobě jsme propadli v útočném pásmu. Dostat se přes obranu soupeře bylo velmi obtížné, a když se nám to povedlo, šanci jsme neproměnili," litoval Lidický.

Neúspěchy v přesilovkách připisoval hlavně nervozitě. "Hlavně v závěru jsme prohrávali o dva góly, to se projevilo. Nějaké šance tam byly, ale málo důrazně zakončené. Jihlava navíc hrála ve velké pohodě," dodal.

Petr Vlk naopak svůj tým speciálně za poslední desetiminutovku hodně chválil. "Hráli jsme pořád v oslabení a kluci to zvládli výborně. Za to si zaslouží ocenit."

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Vildumetz (Kehar, Hajný), 44. Vampola (Plekanec, J. Strnad) – 3. Štebih (Klíma, J. Holý), 31. Klíma (Čachotský), 32. Anděl (Skořepa), 42. J. Holý (Čachotský, Štebih), 60. Pekr. Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Kokrment, Coubal. Vyloučení: 4:8, využití: 1:2. Diváků: 3150.

Kladno: Cikánek– J. Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Machač, Plekanec, Kubík – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

Jihlava: Lundström – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Werbik, T. Havránek – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.