Dost napovědělo už první dějství, které Jihlava měla vyhrát, ale nakonec skončilo 1:1. Čachotského tyčku v úvodu napravil ve 12. minutě Anděl po úniku, gól byl ale spíš vlastní, protože při něm hrubě zaspal mladý brankář Kladna Brízgala. Když poté domácí tragicky zahráli dlouhatánskou přesilovku pět na tři, dostali velkou výhodu i hosté. Jenže Čachotský pokazil trestné střílení a vzápětí vyrovnal dokonalou ranou Kubík.

Jestli Kladno v první třetině vytěžilo z minima maximum, tak po obrátce už hrálo lépe a Bláha ho v oslabení dostal další krásnou střelou do vedení. To drželi dobře hrající domácí i díky Brízgalovi, který vychytal skvěle Harkabuse, až do 49. minutě, kdy Jihlava konečně zvládla snad poprvé v utkání přesilovku, a Dostálek dorážkou vyrovnal.

Jihlava byla lepší v prodloužení, v němž ale ztroskotali na Brízgalovi postupně Pekr, Dostálek i Anděl a rozhody tak až nájezdy. Přesto brala dva body, protože téměř dokonale odehrála nájezdy. Brízgalu si vychutnali tři hráči ze čtyř (Čachotský, Pekr a Dostálek), za Rytíře se prosadil jen Kubík.

Týden hokeje má Kladno za sebou, přišlo 65 nových dětí! Ty vedli i zkušení trenéři, bývalí extraligoví borci, i krasobruslařky.
Pavelec dorazí na další nábor, tentokrát Pézetky. Přijďte také!

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 2:3 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kubík (Vampola), 30. Bláha – 12. Anděl, 49. Dostálek (Kajínek), roz. náj. Pekr. Rozhodčí: Luczków, Veselý – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 13:11, využití: 0:1, oslabení: 1:0. Diváci: 2557.

Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Říha, P. Hořava, Zelingr, Kehar, Svedlund – Machač, Vampola, Kubík – Redlich, Kružík, Strnad – Jelínek, Vildumetz, Bláha – Zikmund, Hajný.

Jihlava: Lundström – Pohl, Kajínek, Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Kantner – Hrníčko, D. Čermák.

Show v Liberci: nastoupili proti sobě Jaromír Jágr a Petr Nedvěd. Tady Adam Kubík