Hosté nasadili poprvé do zápasové přípravy obránce Wooda a Suchánka i útočníky Hlavu a Melku. Na Vysočinu přijel i Jaromír Jágr, naopak Tomáš Plekanec měl volno a jeho flíček mezi kanadskými křídly Ciampinim a Kristem zaujal tvrďák Hajný.

U nových tváří v sestavě byla dost vidět nerozehranost, třeba Kanaďan Wood vypadal v obraně nejistě a rozhodně hůř než se od něho čeká. Smolařem přípravy zůstává kanonýr Ciampini, který v prvním duelu v Příbrami trefil břevno a tentokrát hned dvakrát mířil do tyček.

Slabší den měli i brankáři. Kladenský Bow si za rámeček nedá ani jeden z prvních dvou gólů, obě rány sice byly nebezpečné, ale gólové by pro extraligového brankáře být neměly. Na druhou stranu závěr zápasu ho zastihl ve velké pohodě. Jihlavský Wolf zase litoval Melkovy trefy na 2:2, naopak při pěkném zakončení Pituleho na 1:1 neměl šanci. Fanoušci v hledišti tuhle trefu zpochybňovali, protože puk rychle vyletěl z branky, ale rozhodčí měli situaci blízko.

Celkově byla Jihlava lepší herně, Kladno mělo víc šancí. Třetí gól dala ale Dukla tečí Semana, ale Rytíři našli další odpověď zatím velmi produktivním Adamem Kubíkem, který dal v přípravě první gól, ovšem už čtvrtý bod.

Rytíři nakonec slavili v nájezdech, které jim obvykle moc nejdou. Konečně však prolomili prokletí Ciampini s Kristem a ještě předtím se trefil i Filip. Za domácí skóroval jen Illéš.

„Možná pod dojmem toho, že jsme v minulém zápase trochu dominovali, tak jsme měli dnes slabší nástup, dobré a špatné pasáže se tam střídaly. Je fajn, že jsme to překlopili pro sebe, nicméně máme před sebou moc práce,“ hodnotil duel jeden z asistentů trenéra Jan Kregl a zhodnotil i novou akvizici v sestavě, Kanaďana Wooda. „Byl to pro něj po strašně dlouhé době první zápas a neviděl  jsem tam nic špatně. Naopak je chytrý a umí dělat dobrá rozhodnutí.“

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 3:4 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0).

Branky a nahrávky: 11. Kowalczyk (Čachotský, Eliáš), 23. Fronk (Bilčík), 48. Seman (Illéš, Niko) – 17. Pitule (Machala), 40. Melka (Kubík, Machala), 55. Kubík (Baránek) – roz. náj. Kristo. Rozhodčí: Mejzlík, Sibera – Mareček, Jančí. Diváci: 565

Jihlava: Wolf – Bilčík, Niko, Kowalczyk, Eliáš, Janoušek, Dvořák, Kuboš – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Helt – Havránek, Zadražil, Houška – Cachnín, Seman, Brož.

Kladno: Bow - Wood,, Baránek, Donaghey, Suchánek, Nielsen, Ticháček – Kristo, Ciampini, Hajný – Melka, Kubík, Machala – Bílek, Pitule, Hlava – Jágr, Filip, Beran.