Starý lišák Gardoň však vrátil do svých řad úsměvy, když ve vlastním oslabení v čase 1:45 vyrovnal! Takový byl začátek druholigového mače u břehů Vajgaru, kde chtěli hokejisté Řisut posedmé v řadě bodovat. A to se jim podařilo byť pouze jedním bodem.

„Někdy se to stane, gól nás ale nabudil a hlavně ve druhé třetině jsme meli velký tlak a také hodně šancí, tam jsme mohli rozhodnout,“ prohlásil trenér Řisut Eduard Novák.

Do třetí části se šlo za stavu 2:2. Landa v ní svým druhým gólem opět strhl vedení na stranu hostů. Vyrovnávací branka na 3:3 však Řisutské notně nadzvedla. Stejně jako v České Lípě domácí vyrovnali na 3:3 z trestného střílení.

„Bylo naprosto nelogicky nařízená. Najíždějící hráč soupeře spadl na našeho brankáře, aniž měl v držení kotouč,“ čertil se Novák. Nečekaný verdikt naštval i jeho svěřence, a tak ve zbývajících minutách třeba Gardoň dostal dvouminutový trest, za připomínky na adresu soudce navrch desítku a pak ještě do konce.

V prodloužení ale dostali hosté výhodu přesilové hry. „Tam nám Gardoň moc scházel,“ přiznal Novák, jenž svůj tým náramně chválil. „pochvalu zaslouží všichni, i když někteří měli pifku na rozhodčí a nechali se vyprovokovat. Bod z venku má cenu zlata.“

Jindřichův Hradec – Řisuty 4:3 sn (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0). Branky: 1., 54. a rozhodující nájezd Skokan, 7. Šťastný – 15., 43. Landa, 2. Gardoň. Vyloučení: 8:8 + Gardoń OT, OK, v oslabení 0:1.