Kladeňáci se po první prohře na pražském Kovu vyslechli od kouče Kadlece nemilosrdnou kritiku a bylo na nich, aby ukázali, že ji pochopili správně. Povedlo se, když dojem z první zle odehrané přesilovky napravila třetí formace a Schnaubelt poslal hosty brzy do vedení. To ještě do pauzy zvýšil svým pátým zásahem v sedmém zápase Kohout a je aktuálně nejlepším střelcem týmu. Kladno pak neudělalo chybu jako v Praze a soupeře ž do zápasu nepustilo, byť v určitých pasážích nehrálo nejlépe. I tak ve druhé části Dědič dával na 3:0 a v posledním dějství hned po buly Kudela na 0:4.

Poslední slovo si pak vzal zkušený Dan Hnízdil, který se vrátil po zranění do sestavy po několika měsících a navíc si zahrál proti dvojčeti Michalovi, čerstvé posile Rakovníka. Pár vteřin před koncem předvedl v oslabení krásnou akci, prohodil si svého nedávného spoluhráče Pospíšila a upravil na 0:5.

„Hráči trochu napravili Kovo, kde předváděli něco, co jsem nepochopil. Tentokrát hráli lépe, i když těžší soupeři nás čekají," říkal trenér Drahomír Kadlec a porovnal oba podzimní duely s nováčkem. „Do prvního zápasu šli všichni natěšení. Začínala sezona, Rakovník poprvé v extralize. I proto to byl kvalitativně lepší zápas," mínil trenér Alpiqu, jehož tým nyní čeká doma Letohrad a hraje se už v pátek 28. října.

„Je to státní svátek, tak snad dostaneme nějaké vyznamenání," žertoval Kadlec.

HBC Rakovník – Alpiq Kladno 0:5 (0:2, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 7. Schnaubelt (Kohout), 12. Kohout (Novák, Kudela), 21. Dědič (Šrámek), 39. Kudela (Novák), 45. D. (Ogurčák)

Rakovník: Gerlich - Pospíšil, Tvarůžek O., Sunkovský, Pechanec, Suchý, Polívka, Tvarůžek M., Eitler, Myslivec, Hradecký, Sýkora M. ml., Schierl, Sýkora M. st., Martínek, Hnízdil M., Vostárek, Bakalár.

Kladno: Jirotka - Dědič, Kudela, Soukup, Šícha, Haisman, Pliml, Fenyk - Hnízdil D., Barnošák, Pražák, Šrámek (od 30. Štěpáník), Ogurčák, Špaček, Schnaubelt, Kohout, Novák.