Přímý sestup nemine poslední čtyři celky a pátého od konce dvaadvacetičlenné tabulky čeká baráž. Týmy ale ještě musí dohrát pět kol základní části.

Posledních deset pak čeká dvoukolová soutěž o udržení, do které se započítají získané body. Momentálně osmnácté Kladno (barážová příčka) ji bude hrát už tutově.

Kapitán Lukáš Kužel si je ale jistý dobrým koncem. „Nesestoupíme a ani se nás nebude týkat baráž,“ odhodlaně prohlásil. Na svůj tým může být 19letý bek v posledních týdnech hrdý. Obzvlášť po úterním duelu se sedmým Třincem. Alpiq vyhrál 3:1 a nebylo to náhodou.

Marodkou oslabený celek celý zápas dřel na doraz, perfektně a obětavě bránil, a také nevynechal jedinou možnost ohrozit branku soupeře. Zkrátka odehrál mnohem lepší partii než v pondělí s posledním Havířovem (2:1). „Z Třince jsme měli větší obavy, asi proto jsme do toho dali víc,“ mínil Kužel.

V úterý Kladenští vyhráli první třetinu 2:0, ve druhé přidali třetí branku, v jejím závěru však inkasovali. Gól do šatny je do závěrečné části naštěstí nepoznamenal.

Na ledě byly k vidění i šarvátky. Dvakrát se popral obránce Mnacjan, závěrečnou hromadnou potyčku ruský bek naštěstí sledoval z trestné. Jinak by si disciplinárním trestem ohrožený borec příští zápas nezahrál. V pátek má Alpiq doma devátý Liberec (16.00).

Kladno – Třinec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0).

Branky:
5. Krpata, 8. Doskočil, 37. Melka – 40. Řezáč. Vyloučení: 11:9, bez využití.