Jako bonus si sezonu prodlouží minimálně o dvě utkání, poněvadž si senzačně zahrají předkolo play-off, v němž je čekají šesté Vítkovice.

V posledním utkání uspěli v Plzni, kde sice prohrávali, pak ale ve třetí třetině zásahy ´veteránů´ Melky, Daleckého a  Knotka otočili stav na konečných 3:1.  Právě borci, kteří v sezoně hráli seniorské soutěže, mohou být trumfy v rukávu koučů Oty a Martina Vejvodových.

První utkání se hraje v úterý ve  Vítkovicích (nový čas 13 hodin), odveta je na programu ve čtvrtek v Kladně (nový čas 18 hodin). Dosavadní  vzájemná utkání vyzněla pro Slezany, v Kladně vyhráli 5:4 (sn), doma nedávno 6:1.

"Chceme požádat fanklub o bubny a ostatní fanoušky o co největší podporu. Většina kluků z týmu pořádnou hokejovou atmosféru ještě nezažila a určitě by jim pomohla," řekl na pondělním setkání s fanoušky Rytířů tiskový mluvčí klubu Vít Heral. Ten je zároveň vedoucím týmu, který společně trénují otec a syn Otakar a Martin Vejvodové.

Pokud každý ze soupeřů jednou vyhraje, bude se brát v potaz brankový rozdíl. Když bude stejný, přijde na řadu prodloužení, případně nájezdy.  V této fázi soutěže mohou utkání skončit nerozhodně.

S Vítkovicemi už dohrál sérii předkola starší dorost Kladna. Svěřenci kouč Jindřicha Lidického dvakrát bojovali jako Lvi, ale po prohře v Ostravě 2:4 nestačili ani doma (3:5) a sezona jim skončila. Junioři tak mohou své mladší kolegy pomstít.