Svěřenci trenérů Jindřicha Lidického a Petra Tatíčka obsadili v základní části extraligy krásné čtvrté místo a v další fázi soutěže se střetnou o čtyři postupová místa s Brnem (1.), Hradcem Králové (5.), Slavií (8.), zmíněnými Jihočechy (9.) a Vítkovicemi (12.).

Deník si dal práci a spočítal tabulku pouze ze vzájemných zápasů zmíněných týmů v základní části, která by mohla leccos naznačit o šancích jednotlivých celků.

Pořadí je víc než zajímavé, protože jen částečně korensponduje s celkovým umístěním: 1. Hradec Králové (21 bodů), 2. Slavia (19) 3. Kladno a Č. Budějovice (oba 16), 5. Brno (15), 6. Vítkovice (3).

„Kdyby to tak dopadlo, tak je to skvělé. Bude to ale řež,“ usmíval se Lidický s tím, že síla mužstev se změní, protože trenéři sáhnou i po hráčích, kteří pomáhají v jiných klubech či hrají za první tým.

„Třeba Vítkovice v závěru uhrály fůru bodů, protože si stáhly hráče a hrají úplně jinak než na začátku,“ uvedl.

Rytíři nemají co vymýšlet, protože mají ustálený kádr, v němž bude stejně jako áčku scházet do konce sezony obránce Václav Veber, jenž má utržený křížový vaz.

Otázka je, jak na tom bude A tým s obránci, protože ve hře je také jiný bek – Matyáš Zelingr.

„V tu ránu vypadá náš tým jinak. Budeme se ale rvát s tím, co máme k dispozici. V základní části to také nebylo jednoduché, protože jsme často hráli jen s patnácti hráči,“ připomněl Lidický rozsáhlou marodku.

K tomu vypomáhali junioři také druholigovým Řisutům. „Teď už to nebude tak často. Budeme víc myslet na sebe. Chceme postoupit a tomu všechno podřídíme,“ prohlásil kladenský kormidelník.

Kladno, jak bylo zmíněno, začíná doma s Budějovicemi. Nejlépe střílející tým základní části nečeká nic snadného, poněvadž junioři Jihočechy neporazili už osmkrát v řadě!

„V posledních dvou zápasech jsme byli lepší a přesto jsem prohráli,“ povzdechl si Lidický s vírou, že tentokrát už to prolomí. Druhý den v sobotu jedou Rytíři do Brna a pak následuje třítýdenní reprezentační přestávka.

Rytíři mají v kádru několik osobností. Například Tomáš Vildumetz ovládl kanadské bodování základní části juniorské extraligy. Nasbíral celkem 63 bodů (21+42). Jeho spoluhráč Křešimir Schildhabel byl s 26 góly nejlepším střelcem.