Kladenský juniorský tým trénuje bývalý skvělý hokejista a později i hokejový kouč Miroslav Mach. Loni převzal úspěšný celek, který v dorostu vybojoval dvě zlaté medaile, a nyní se o totéž chce pokusit také mezi juniory. „Kluci mají chuť a na play-off se všichni ohromně těšíme,“ hlásí Miroslav Mach, jenž hokejbal v mládí také hrával.

Do loňska byl součástí realizačního týmů Rytířů Kladno, ale poté jako asistent kouče skončil. Stejně tak talentovaný hokejista Marek Daníček, jehož Mach vychovává se svou přítelkyní Katkou. Ten zamířil za nabídkou Sparty a i díky tomu se dostal na letošní mistrovství světa osmnáctek. Nejvíc se mu tam povedl zápas se Švýcarskem, kde byl vyhlášen nejlepším hráčem.

Češi vedení dalším Kladeňákem Davidem Čermákem bohužel vypadli ve čtvrtfinále se Slováky. Marka Daníčka můžete vidět v akci, protože hokejbal se současnou partou juniorů hraje už roky také a v play-off nastoupí. „Vrátil se před pár dny, ale je připravený a proti Pardubicím nám pomůže,“ hlásí Miroslav Mach.

Kladno má však víc talentů jako jsou Jedelský, Rod a další a bude hlavně sázet na kolektivní výkon. Hlavně díky němu došli kluci v dorostu k titulům a ten by rádi zopakovali.

O titul si zahrají také žáci

Hokejbal hlásí další dobré zprávy. Mladší žáci zvládli dramatický kvalifikační turnaj v Novém Strašecí a probojovali se na MČR, které se bude hrát v daleké Karviné 15. a 16. června. Svěřenci Ondřeje Klicpery na úspěch dlouho čekali, teď konečně prolomili finálové prokletí.

Cesta ale byla spletitá, protože ve skupině padli s Mostem. Jenže ve finále se stejným soupeřem nic nevzdali ani za nepříznivého stavu 0:2, vynutili si nájezdy a ty zvládli. Skvěle zachytal nejmladší člen týmu Fanda Moš a Leoš Gerlich rozhodl o postupu. „Děkujeme hráčům za skvělý týmový výkon a rodičům a fanouškům za podporu,“ vzkázal na klubových stránkách trenér Ondřej Klicpera.