Rozhodující branku vstřelil ve 39. minutě Procházka po přihrávce Hlusičky. Fantastický výkon podal brankář Lukáš Cikánek, který si nejen za vychytanou nulu, ale hlavně způsob, jakým ji docílil, vysloužil obrovskou pochvalu domácích i hostujících aktérů duelu. „Vážně čapal fantasticky, byl naší jasnou oporou. Ale celkově bych tým pochválil za disciplinovaný výkon,“ usmíval se jeden zkoučů KEBu Václav Blažek.

Odveta se hraje už ve čtvrtek ve Vítkovicích, tamtéř by se vpátek odehrál také případný třetí, rozhodující zápas.

Hůř odstartovali dorostenci HC Geus okna. Ve středu doma podlehli Třinci 1:4 (0:3, 1:1, 0:1), když jedinou branku vstřelil Doskočil. „Soupeř nám udělil lekci z chytrosti, potrestal každou naší kravinu,“ zlobil se kouč Jiří Kopecký, jehož tým přestřílel Moravany 37:17. „Jenže jejich brankář Sklenář zachytal skvěle,“ uznal Kopecký. Odveta se hraje v Třinci v pátek, případný třetí duel v sobotu také tam.

Smolař Růžička

Malou tragédií byl zápas juniorů Kladna s Vítkovicemi pro kladenského obránce Davida Růžičku. Talentovaný junior je smolařem vmodrobílých barvách. Přestože patří mezi naděje HC Geus okna, je zdráv a připraven, hrát za juniory nemůže. Extraligové áčko totiž bojuje sPlzní vpředkole play-off a protože má problémy sobránci, musí být Růžička kdispozici. Jenže nehraje a stojí jen na střídačce.

Zároveň nesmí hrát ani za juniory, kdyby se totiž náhodou zranil, nemohlo by sním počítat zmíněné áčko.

Věřme, že dosavadní trochu smutný osud bývalého reprezentanta do 18 let se zlomí a Růžička se dočká slunečnějších hokejových dnů, předpoklady pro to určitě má.