Kladeňáci bez zraněného šikovného beka Tomáše po první třetině vedli 1:0 gólem Kužela, ve druhé ale vzal režii do ruky rozhodčí. Kladnu napařil pět vyloučení v řadě a nakonec ještě trest na 5 minut a do konce zápasu pro omskou posilu Mnacjana.

Jihočeši toho využili jen ke dvěma brankám v přesilovkách pět na tři, navíc těsně přes koncem druhého dějství skvěle odehrálo svou početní převahu Kladno a Palaščák po ideálním pasu Knotka vyrovnal.

Hosté pak vedli ještě jednou, jenže další Knotkova přihrávka a zásah Redlicha pět minut před koncem přivedly zápas do prodloužení. Rozhodly ale až penalty, v nichž se trefili jen dva budějovičtí střelci, zatímco Knotek ani Strnad nikoliv.

Kladenské vedení v čele s trenérem Otakarem Vejvodou a jeho asistentem – synem Martinem, bylo s výsledkem vzhledem k vývoji docela spokojeno a usilovně shánělo podklady, zda potrestaný Mnacjan může nastoupit dnes na ledě Mladé Boleslavi. Zdá se, že ano, vyšší trest byl pro něj první.

"Práce u juniorů mě nesmírně baví a nevylučuji, že by se v extralize některý hráč mohl objevit," usmíval se Otakar vejvoda, ještě v úvodu sezony šéf áčka dospělých.To sleduje i dál, ovšem pouze pointernetu. "Posun je tam zřejmý, kluci už začali vyhrávat. Ale pořád mám obavy, aby to stačilo na Boleslav, protože v play-out seklidně může projevit, žeseKladno v kauze registrací nepřipojilo na stranu Boleslavi a Plzně," míníVejvoda.

Teď má ovšem jiné starosti, ohroženaje také juniorská extraliga. Alpiq potřebujebodovat, třeba už v sobotu vBoleslavi. V pondělí pak hostí Havířov a v úterý Třinec.