"Výsledek je fantastický. Byli jsme hodně efektivní a vůbec nevím, kdy jsme naposledy dali tolik gólů. Myslím ale, že to neodpovídá průběhu hry. V jiných zápasech jsme však hráli lepší hokej my a prohráli je," uvedl kladenský asistent Martin Vejvoda.

Jeho svěřencům patřila jen první třetina, kterou po zásluze vyhráli 2:0. Nejprve Melka proměnil až svoji třetí šanci, druhou trefu přidal Strnad.

Tygři na začátku druhé využili přesilovku a od té chvíle mladé Buldoky mačkali. Přes obětavé Kladeňáky si však vytvářeli šance ztěžka. "Do patnácté minuty jsme byli pod velkým tlakem a nedostávali se ze třetiny. Nevěděli jsme, jak na to zareagovat. Prostě nás přehrávali," uznal Vejvoda.

To domácí měli koncovku mnohem účinnější. V závěru prostředního dějství vytěžili z minima maximum. Díky Melkovi a Čurdovi odskočili na 4:1.

Už po devatenácti vteřinách poslední části přidal Knotek pátý gól, ani ten však na obrazu hry mnoho nezměnil. Severočeši ale z trvalé převahy vytěžili jen snížení. Bylo to opět v početní výhodě. Podobu konečnému výsledku dal 69 vteřin před koncem Doskočil.

Do konce základní části chybí pouhá tři kola. Kladno hraje v sobotu na čtvrté Spartě, v pondělí hostí druhou Slavii a v pátek jede na led jedenácté do Plzně.

Kladno - Liberec 6:2 (2:0, 2:1, 2:1). Branky a asistence: 4., 38. Melka (Bernat - Hybner, Krpata), 18. Strnad (Hybner), 37. Čurda (Butor), 41. Knotek (Doskočil), 59. Doskočil (Knotek) - 24. Říha (Kedršť, Kouřil), 48. Karlík (Niko, Bulíř). Vyloučení: 1:3 + Vyšín (K) OT. Využití: 0:2.