Vedli už 2:0, avšak Pražané dokázali otočit stav ve svůj prospěch poměrem 3:2. Stejným výsledkem skončil i první vzájemný duel.

Pražané brzy pocítili, že je nečeká jednoduchá záležitost. Kladenští se totiž ujali vedení už po devatenácti vteřinách zásluhou Vyšína. A co víc. V 8. minutě ve vlastním oslabení zvýšili Redlichem. Slavia však přesilovku stihla využít a ve druhé části skóre otočit.

V závěrečné měli domácí dost možností k vyrovnání. Bohužel pro ně, stálo štěstí při soupeři. „Šli jsme do maxima, nemohu se na kluky zlobit, udělali všechno, co mohli. Myslím, že to byl vyrovnaný hokej,“ mínil trenér Kladna Otakar Vejvoda, jenž musel oželet také čtyři marody.

Základní část zakončí junioři v pátek v Plzni a pak začnou boje v desetičlenné skupině o záchranu. Určitě do ní půjdou z 18. příčky, která by na konci znamenala baráž.

Kladno - Slavia 2:3 (2:1, 0:2, 0:0). Branky a asitence: 1. Vyšín (Hybner), 8. Redlich (Krpata) - 15. Suchánek (Semrád, Fogel), 37. (Hellar, Mavrojanidis), 39. Mavrojanidis (Knot, Krejčí). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.