Navíc tři body přišly jako náplast na minulý domácí debakl s Třincem, který přejel kladenské borce sedmi brankami. „Na ten zápas jsme se snažili zapomenout,“ řekl František Kaberle, když po dramatickém závěru utkání v Litvínově, kdy došlo k potyčkám, přišel mezi novináře.

Co se stalo na konci zápasu, kdy došlo k hromadné bitce?

Vzniklo to už dvě minuty předtím. Vopy (Vopat) tam trefil Míšu Bílka do obličeje. Já si myslím, že už v té době ho měl rozhodčí vyhodit a k tomuhle by vůbec nedošlo.

Byl to pro vás hodně důležitý zápas, že?

A hlavně důležité vítězství. Musíme se od toho odrazit, udělat nějakou šňůru výher, protože Brno se na nás dotahuje a naším cílem je přiblížit se ostatním mužstvům. Pro nás je každý zápas vlastně jako play–off.

Zaznamenal jste, že Brno vyhrálo odpoledne ve Varech?

Vůbec nevím, tohle sleduju až večer doma na internetu. Když hraju, ostatní zápasy mě nazajímají.

V minulém zápase jste těžce doma propadli s Třincem a teď v Litvínově výhra. Čím to?

Těžko říct, lehce se vidí 0:7, ale jejich branky v první třetině to nebyly ani šance. Na co sáhli, to jim tam spadlo. My s Třincem šance taky měli, ale bohužel. Dnes jsme se na ten smolný zápas snažili zapomenout a naopak si z toho vznít ponaučení. A jak jste viděli, vyšlo nám to.