František Kaberle ponávratu zezámoříodehrál loňskou sezonu v kladenském dresu. Neušel kritice fanoušků, kteří přece jen čekali od pětinásobného mistra světa malinko víc.Možná i proto kladenské vedení o jeho smlouvě trochu licitovalo achtělo ji snížit. Nakonec se Kaberle dohodl sPardubicemi, které o jeho služby stály už loni, tehdy však zkušený zadák chtěl dohrát kariéru v Kladně. „Znám se s ním snad dvacet let a vždy to byl jeden z nejlepších obránců, kteří v Česku byli. Je to zkušený hráč a my vždy hledáme hokejisty, kteří mohou pomoci mužstvu. Právě takovým Franta Kaberle je,“ pokračoval Zbyněk Kusý pro pardubický server.

Ke kaberleho rozhodnutí se na serveru hc-kladno.cz vyjádřil i sportovní ředitel Kladna Milan Volf. Podle něj je změna pro kaberleho správným řešením."Musíme prostě akceptovat fakt, že rozpočet nemáme takový, abychom mu mohli nabídnout podmínky, které si zaslouží. Pro hráče jeho kvalit je nové angažmá výzvou. Jsem přesvědčen, že po minulé sezoně, kdy se v kladenském dresu po delší pauze vrátil do velkého hokeje a hrál výborně, bude mít další rok vynikající. Franta neodchází proto, že by nechtěl hrát v Kladně a mluvili jsme spolu i v tom smyslu, že se v dalších letech do Kladna vrátí," řeklMilan Volf.

Podobně se pro servervyjádřil také František Kaberle. "Chtěl jsem v Kladně pokračovat, bylo pro mě na prvním místě. Ale nakonec to dopadlo jinak. Smlouvu v Pardubicích mám na rok, pak se uvidí, jak to bude dál."

František Kaberlepřed kladenským angažmádlouho působil v Carolině Hurricanes, kde získal i Stanley Cup. Předtím byl vAtlantě Trashers a Los Angeles Kings, ještě dříve vešvédském MoDo.

Jeden z nejúspěšnějších obránců v české reprezentaci má na svém kontě 185 startů za národní tým, ve kterém vstřelil 20 branek. Kromě pěti titulů mistra světa z let 1996, 1999, 2000, 2001 a 2005 hrál i na olympiádě v Turíně v roce 2006, kde získal bronz, a na Kanadském poháru v roce 1996. Jeho nejcennější klubovou trofejí je už zmíněný zisk Stanleyova poháru v sezoně 2005/2006 s Carolinou Hurricanes.Sedmý zápas finále rozhodl svým gólem.