V létě mu jeho mateřský klub nenabídl takovou smlouvu, jako měl loni a tak odešel za lepší nabídkou. Po 11. kole extraligy to vypadá jasně, polepšil si i sportovně, celek mistra vyprovodil Kladno debaklem 5:0.

„Bylo to opravdu takové divné. Vlastně jsem ani nevěděl, kde je kabina pro hosty. Pocity jsou smíšené, vždyť tady člověk dlouho hrál a je tady vlastně doma.

Bavil jste se o zápase i s dnes už bývalými spoluhráči?

S některými jsem si textoval, ale to už od začátku ligy. A že bychom to rozebírali doma, tak to také ne.

Přijetí bylo ale bezproblémové. Někdy se stává, že když přijede hráč na stadion, kde hrával, dávají diváci nahlas najevo svou nelibost. Dnes to bylo klidné, a to i na ledě, že?

Na ledě určitě, a jestli v hledišti, to úplně nevím. Já tedy nic nezaslechl, i když jsem čekal, že něco bude. Bylo však má lidí a Kladno je navíc známé tím, že tady byli vždycky docela féroví fanoušci.

Zápas mohl pro vás pikantnější, kdybyste místo tyčky dal gól…

Bylo by to samozřejmě hezké, už proto, že jsem za Pardubice zatím gól nedal. Ale za toho stavu, co to bylo, nebyl gól důležitý. Věřím, že nějaký důležitější teprve dám.

Přece jen jste Kladeňák, jak se díváte na postavení vašeho bývalého klubu?

Kluci nevyhrávají, což je špatné. Ale když vidím souhrny z jednotlivých kol, tak vidím, že šance mají. Dneska je měli také, a kdyby je proměnili, zápas by vypadal úplně jinak. Nám to nepadalo doteďka také. Je pravda, že dobře se na tu jejich situaci nekouká.

Bude vás dnešní vítězství něco stát?

Samozřejmě. Vždycky když se hraje proti bývalému klubu, musí ten dotyčný při úspěchu zaplatit. Nějaké peníze budu muset dát i já.