Františku, je už něco nového?

Nového není asi nic, nebo já aspoň nic nevím. Nevidím, že by jakákoliv výměna byla v dohlednu. To se ale mění každým dnem. Uvidíme, jak to dopadne.

V Carolině máte ještě na dva roky smlouvu. Chcete ji dodržet?

Mám tam na dva roky smlouvu, ale nevím, co se mnou zamýšlejí. Uvidíme, co se vyklube. Když mě budou chtít vyměnit, tak mám No trade klauzuli. Můžu si vybrat, jestli do toho mužstva chci nebo ne. Když to přijde, tak to budu řešit. Teď to nijak neřeším. Připravuji se na sezonu a uvidíme, jak to dopadne.

Kdyby záleželo jen na vás, zůstal byste?

Mně je to jedno. Já budu hrát tam, kde mě budou chtít. Já se připravuji a tam kde zrovna budu, chci odvést nejlepší výkony. A jestli to bude v Carolině nebo někde jinde, to není více méně na mně.

Jak už jste zmínil, díky No trade klauzuli si můžete vybírat. Zámořští novináři spekulují o zájmu Ottawy, to není neatraktivní možnost, že?

Tak, já se k tomu nechci vyjadřovat, dokud to opravdu nenastane. Na internetu čtu různé spekulace, kam bych měl jít. Ale to jenom píší novináři. Až to bude realita, můžu to řešit. Teď to nechávám být.

Jste z toho nervózní?

Nejsem z toho nervózní. Není to takové, že mě pošlou tam, kam oni budou chtít. Já si budu moct, když tak vybrat. Budu taky brát ohledy, jestli v tom mužstvu mám šanci hrát. I kvůli rodině se budu rozmýšlet, mám dvě děti. Uvidíme.

Jestli se objevíte v Západní nebo Východní konferenci je vám jedno?

Nedovedu si to představit. Až nastane situace a nějaký klub mě bude chtít, tak bych řešil i konference. Teď na to vůbec nemyslím.

Do zámoří se vrací po angažmá ve Švédsku obránce Josef Melichar, který po Pittsburghu vyzkouší v Carolině druhý klub NHL. Bavil se s vámi o Hurikánech už před podpisem smlouvy?

Ještě jsme se nějak moc nebavili. Vlastně když Pepa podepsal, tak jsme si krátce zavolali. Určitě si sedneme a pokecáme, jak to tam vypadá.