„Teď jsme na ledě s Kladnem, koncem srpna pojedeme do Prostějova na týdenní soustředění s Jágr teamem, s nímž budeme dvakrát denně na ledě a také sehrajeme dvě utkání. Pak se pomalu rozletíme do svých klubů,“ přiblížil letní plány Tomáš Kaberle.

Společně s bráchou a s dalšími z hokejové party krajánků si užívají období srandiček, než se z nich opět stanou soupeři. Zatímco jejich parťák Tomáš Plekanec má o své nejbližší budoucnosti jasno, když nedávno prodloužil smlouvu s Montrealem, u ´Kabelků´ se nedá o jistotě mluvit.

„U mě jejisté, že v Americe končím,“ prozradil František nejčerstvější informaci. Starší z bratrů má sice v Carolině platnou smlouvu, Huricans mu však hodlají vyplatit dvě třetiny smlouvy pro nadcházející sezonu (1,5 mil. dolarů).

„Tato informace je pár dní stará, takže jsem ještě neměl čas jednat s jinými kluby. Kde tedy budu působit ještě nemám vyřešeno. Nejspíš to bude v Evropě,“ přiznal obránce, jenž si v létě nedopřál delšího odpočinku.

„Po sezoně jsem si nedal volno a nabíral kondici. Teď se cítím dobře,“ přiznal. Zámořská devítiletá bilance pětatřicetiletého obránce v týmech Los Angeles Kings, Atlanta Trashers a Carolina je 530 utkání a 33 branek.

Jeho bratr Tomáš bude s napětím čekat do 15. srpna, tedy termínu, do kdy ho Toronto, pro nějž je moc drahý, může bez jeho souhlasu vyměnit. „Nerad bych ho opustil. Po deseti letech se stalo mým druhým domovem. Teď to ale nemohu ovlivnit,“ přiznal 31letý hráč, jenž už je pomalu legendou Maple Leafs.

Odehrál za ně 815 utkání včetně play–off a nastřílel na obránce zajímavých 79 gólů.