Nebude Sundinovi chybět letní dril?

Ne. On na to určitě fyzičku má. Já si myslím, že v sedmatřiceti letech je jedním z nejlépe trénovaných hráčů NHL. Už jsem s ním i mluvil. Trénuje každý den. Teď jenom záleží, jakou bude mít do toho chuť. Jenom doufám, že když se rozhodně hrát, tak to bude Toronto.

Nasvědčují jeho každodenní tréninky k pokračování kariéry?

Myslím si, že bude trénovat, i když třeba s hokejem skončí. Má to dané v povaze. Rád hraje také jiné sporty. Pokud s hokejem skončí, neznamená to, že skončí se sportem všeobecně.

Dokážete si představit kabinu Toronta Maple Leafs bez Matse Sundina?

Zatím ne. Po deseti letech, co jsem v Torontu, byl pokaždé tam. On už tam je třináct let. Bylo by takový jiný. Určitě by to vadilo, jak divákům, tak i nám. Protože hráč, který je každý rok nejlepší, bude mužstvu chybět. Kdo dá třicet čtyřicet gólů za sezonu? Manažer by se musel podívat po někom jiným.

Média spekulují, že by jeho kapitánské céčko mohl převzít Pavel Kubina.

Tohle se nechává na vedení, na trenérech. Žádný hráč o tom nespekuluje. Všechno se uvidí až v kempu, hlavně jak to dopadne s Matsem.

Vy jste neuvažoval po deseti letech nad změnou klubu?

Zatím mám ještě tři roky smlouvu, ale tam člověk nikdy neví. První týden tam může být a další je zase pryč. Tohle nechávám sportu. Je to zároveň i byznys, tak uvidím, jak to dopadne.

Generální manažer Cliff Fletcher se snaží vytrejdovat dlouholetou oporu defenzivy Leafs Bryana McCaba. Ten má ale ve smlouvě No trade klauzuli. Chce tím ulevit rozpočtu?

Nevím. To je těžké. Je to na dohodě. Myslím si, že když hráč je několikrát žádaný, tak si možnosti vybírá. Když ho vedení nechce, byl by sám proti sobě. Uvidíme, jak to dopadne. Tohle záleží na každé úvaze hráče. Ale určitě kdyby to Bryan neměl v Torontu rád, nepodepsal by No trade klauzuli.

To samé zažívá v Carolině váš bratr František. Sledujete jeho situaci?

Má tam ještě dva roky smlouvu. Doufá, že tam zůstane. Je tam nadmíru spokojený, ale když to tak bude, tak půjde hrát tam, kde by ho chtěli. To se nesmíte ptát hráčů, ale vedení klubů.

Do Toronta nakoukl v minulé sezoně Jiří Tlustý. Bude pravidelně v sestavě Leafs?

To záleží všechno na něm. Je to mladý kluk, záležet bude na tom, jak se bude připravovat, trénovat. První sezonu se ukázal v dobrém světle, doufám, že v té druhé bude nastupovat stabilně.

NHL bez Jaromíra Jágra. Jak vám to zní?

O jednu hvězdu míň. Diváci New Yorku Rangers ho chtěli. Je to vůdčí osobnost mančaftu. Vlastně byla. Už teď dokazuje, jaký bude hráč v Omsku, když vyhráli první turnaj a měl asi sedm bodů. Takhle bude pokračovat i v sezoně.