V pátek si ale určitě budou chtít spravit náladu, vždyť Vary hostí na svém ledě (18) a po sérii neúspěchů a posledním debaklu v Třinci (0:6) mají co napravovat.

Teoreticky ještě Rytíři mohou Karlovy Vary dostat pod sebe do baráže. Ovšem ztráta sedmnácti bodů při zbývající porci deseti zápasů (4 v základní části a 6 v play-out) prakticky nesmazatelná.

„I tak musíme Kladno udržet v dostatečné bodové vzdálenosti a vyhnout se nějakým komplikacím. Prát se však budeme hlavně o předkolo,, dokud máme naději," zdůrazňuje asistent kouče Varů Jaromír Kverka.

Do sestavy Kladna se sice vrátí český reprezentant Tomáš Kaberle (v Třinci nehrál kvůli viróze), bohužel ale odpadli jiní borci.
Dokonce jde o dva elitní centry Pavla Pateru a Michala Dragouna. Oba se zranili v Třinci a klub nechce druh jejich zranění (stejně jako předpokládanou délku léčení) specifikovat.

Dá se předpokládat, že větší možnost dostanou na ledě Marek Zagrapan (pro dnešek zřejmě první centr), Ondřej Havlíček, či Jan Dalecký.

S Karlovými Vary se mužstvo může utkat ještě celkem třikrát. Dnes a poté dvakrát v play-out, které startuje 11. března. Rytíři začnou doma proti 11. týmu tabulky, pak opět doma hrají s Chomutovem a pojednou na led 12. týmu tabulky).