„Vždy jsem říkal, že když budu hrát doma, bude to na Kladně. Bylo to těžké rozhodování i proto, že jsme spadli. Všichni se ale chceme hned vrátit zpátky a napravit to," řekl před obnovenou premiérou Kaberle. V Kladně by měl být do konce sezony, pokud by ale dostal nabídku z NHL, může odejít.

Trenér Jiří Čelanský má nouzi o obránce, takže jeho návrat je pro Rytíře terno. „Sice dlouho nehrál, věřím však, že zkušenostmi výpadek nahradí," řekl kouč.

Na marodce je před sobotou setrvalý stav, takže brankářskou jedničkou bude Lukáš, jehož doplní jeden z juniorů. Nejspíš Švihálek.

Kladno odehrálo během tří týdnů deset utkání. Už měsíc hraje systémem pondělí, středa, sobota a ještě tři týdny v tom bude pokračovat, protože přibylo i přehozené utkání s Chomutovem z 27. prosince. Prostor na regeneraci sil tudíž je a bude minimální. „Víme, že nám středeční zápas s Benátkami herně nevyšel. Soupeř měl lepší pohyb a přikládám to také velkému vytížení," tvrdil Čelanský.

Rytíři mají v probíhající sezoně s Ústím vyrovnanou bilanci. První utkání na jeho ledě vyhráli 6:1, v druhém podlehli 2:3. „Před druhým zápasem vyměnilo trenéra, takže všichni hráči měli motivaci se ukázat. Navíc se jim zápas povedl," řekl trenér Rytířů a připomněl, že jeho tým hodně fauloval a v závěru nevyužil dvouminutovou přesilovku pět na tři.

V sobotu od Severočechů očekává hru na dlouhé přihrávky do brejků. „Tlačit se do nás nebudou," mínil Čelanský, jenž chystá jednu změnu ve složení útočných řad. Konkrétní ale nebyl. Netýká se určitě Tenkráta, jemuž nebyl snížen trest a nastoupit tak může až v pondělí proti Havířovu.