„Já nejsme vyhlášený střelec, což každý ví. Já spíše nahrávám. Dnes to tam ale mohlo padnout i více, byly tam i další šance," řekl Kaberle novinářům po duelu, který Kladno vyhrálo 3:1 a člen slavné hokejové rodiny byl nakonec autorem vítězné branky.

Mistr světa z Vídně z roku 2005 a loňský vítěz Stanleyova poháru s Bostonem se trefil tvrdou střelou od modré čáry v 11. minutě. „Brankáři tam přejel bek těsně předtím, než tam šel puk. Takže asi trošku neviděl. Pincák (Marek Pinc) je dobrý gólman, ale tohle by měl asi chytat," řekl Kaberle.

Stejně jako on se dnes premiérově v extralize prosadil i Marek Židlický, který ale mezi novinářem kvůli hlasové indispozici nepřišel. Oba zkušení hráči prý ale spolu čekání na první gól neřešili. „My tady nejsme od toho, abychom dávali góly. Jde nám o tým. Chceme Kladnu, co nejvíce pomoct," podotkl.

Kladno se ve vyprodané Tipsport areně vyvarovalo kolapsu z předešlého duelu v Karlových Varech, kde ve třetí třetině přišlo o vedení a nakonec prohrálo.

„Poslední třetina byla od nás lepší, díky tomu jsme vyhráli. Poučili jsme se. Snažili jsme se hrát více zezadu, aby nám soupeř nechodil do brejků. Dnes jsme navíc se třetí třetině mohli dát tři góly a za deset minut mohlo být hotovo," poukázal Kaberle na řadu nevyužitých šancí Středočechů.

Rytíři na severu Čech uspěli i bez zraněné hlavní hvězdy Jaromíra Jágra. „Doufáme, že v příštím zápase nastoupí," dodal Kaberle.

Podle kapitána Liberce Petra Nedvěda by Tygři momentálně potřebovali hrát jen venku, ke zlepšení výkonů musejí hlavně zlepšit pohyb.

„Odehráli jsme vynikající dvě utkání, ale doma se trápíme. Je to škoda. Evidentně bychom potřebovali, aby nám všechny zápasy přeházeli venku. Doma hrajeme špatně, což je frustrující," řekl Nedvěd, kterého nezdar mrzel i proto, že Tipsport arena byla vyprodaná. „I když chápu, že se přišli podívat hlavně na Kladno, jejich první lajnu a Jardu Jágra," uvedl.

Základním problémem Liberce je podle čtyřicetiletého útočníka malý pohyb. „Když to sleduju ze střídačky, tak nám chybí. Soupeř hrál s pukem a my bez puku. Je to kočka – myš. Takhle se nedá hrát. Bez pohybu se nedá hrát ani o soutěž níže, ani o dvě níže. Možná až pak by se dalo hrát v polostoji. A to už jsme hodně dole," podotkl Nedvěd.

Severočeši potvrdili, že když inkasují jako první, vždy prohrají. „Mančaft není po psychické stránce natolik vyspělý, aby takové situace zvládl. Na tom musíme pracovat a zlepšit se. Je to ale horší pro jakýkoliv mančaft, když inkasuje první. Někoho to tolik nenahlodá, ale my bohužel k takovým mužstvům momentálně nepatříme," řekl.

Liberec v prvním vzájemném zápase sezony Kladno porazil na jeho ledě, dnes ale na soupeře posíleného o čtyři hráče z NHL viditelně nestačil. „Bylo to na ledě vidět. Hlavně jejich první lajna si vyhoví a nedají puk zadarmo. Rozdíl byl vidět," uznal Nedvěd.

Fakt, že se soupeř představil bez zraněné hlavní hvězdy Jaromíra Jágra, jej mrzel hlavně s ohledem na diváky a mladší spoluhráče. „Oni už asi nebudou mít šanci hrát proti němu. Já už jsem měl možnost proti němu hrát, takže o mě nešlo," pousmál se zkušený útočník, který má na svém kontě přes tisíc zápasů v NHL.