Jen málo hráčů jeho kvalit v minulosti takhle pomáhalo mateřskému klubu v nižší soutěži. Kaberle přišel s jasným záměrem, pomoci vrátit středočeský klub do nejvyšší soutěže.

V utkání s Mostem (výhra Rytířů 6:1) tradičně zářil, dal brzy první gól a na další tři pěkně přihrával. Celkem si ve 12 startech za Rytíře připsal už 16 bodů (4+12).

Vypadalo to, že jste se na zápas s Mostem po jedenáctidenní pauze těšili…

My se těšíme na každý zápas. Musíme být stoprocentně připraveni na všechny týmy, ať už z horní nebo spodní části tabulky. Chceme se dostat na druhé místo tabulky, to by byla do play-off dobrá pozice.

Vy jste uklidnil tým rychlým gólem, pak jste další tři připravil pěknými přihrávkami. Jste spokojen?

Vždycky je lepší, když dáte první gól, zvlášť proti týmům, které brání systémem jedna – čtyři a na brejky. Nám tam pak padl do konce první třetiny ještě jeden gól a mohli jsme se uklidnit. My ale víme, že nesmíme přestat hrát naplno ani za takového stavu. Nevymýšlet, nehrát zbytečné křížné přihrávky a já myslím, že většinu času to proti Mostu vycházelo.

Sledujete už také spodek extraligy, tedy týmy, které by mohly skončit v baráži, do které byste určitě rádi?

Sledujeme po očku a víme, které mančafty by tam mohly skončit. Ale je to daleko. Nejdřív musíme zvládnout play-off a vůbec se do baráže dostat.

Celý rozhovor s T. Kaberlem čtěte v pondělním vydání středočeských vydání Deníku (5.1.)