Na Kadaň to hokejové Kladno neumí, tahle historie se opakuje dokola. A bylo to opravdu velmi podobné jako v prvním vzájemném měření sil, v němž Rytíři vedli 2:0, ale pak zápas ztratili a podlehli 2:4. 

Tentokrát vedli jen 1:0 zásahem Bílka z první třetiny, ale od druhé už dominoval na ledě jednoduše a dobře hrající protivník ze severu Čech. Nastřílel tři góly a to ještě Cikánek lapil trestné střílení Macháčkovi. 

Jakékoliv touhy po kladenské zvratu pak Kadaň utnula už v první desetiminutovce posledního dějství, kdy Cikánka propálil exkladenský obránce Mrázek a pak ještě Kůs. Jeho gól byl už vrcholem kladenské smůly, puk si za Cikánka srazil obránce. Domácí navíc neproměňovali ani největší šance. 

V závěru sice díky přesilovkám pět na tři korigovali trefami Růžičky a Bílka, ale to bylo ve chvílích, když už byl vítěz zápasu daný. "Asi jsme byli moc uspokojení. Sice jsme dali první gól, ale z dalších přesilovek jsme měli přidat ještě další dva nebo tři. Potom jsme od druhé třetiny přestali hrát a soupeř nás trestal. Nepomáhali jsme si, byli jsme všude pozdě a pak už se to špatně honí, když je to 1:3 a 1:4," komentoval nepovedený duel na webových stránkách Rytířů obránce David Růžička.

Kladno – Kadaň 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Branky: 8. Bílek (Skuhravý), 59. Růžička (Kindl, Repe), 60. Bílek (Nash, Stach) – 22. Vaněk (Šťovíček), 26. Račuk (Kůs, Chlouba), 37. Vaněk (Šťovíček), 46. Mrázek (Kůs, Chlouba), 49. Kůs. Rozhodčí: Doležal – Krátký, Křivohlavý. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1930.

Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Repe, Růžička, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Pitule – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

Kadaň: Dvořák – Mrázek, Drobný, Szathmáry, Charousek, Rohan, Černý, Cestr – Chlouba, Kůs, Račuk – Hlava, Kverka, Chrpa – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Doležal, Macháček, Wágner – Huňady.