„V pondělí mě kamarádi dopravili domů, jsem pochopitelně rád," usmál se borec, o jehož zdravotní stav se v minulých dnech zajímaly podle čtenosti článků tisíce lidí.

Hokej už dávno nehraje, ale mnohým jeho umění na ledě ještě v hlavách naskakuje. Navíc se zajímají i hokejbalisté. Pod vedením Drahomíra Kadlece se kladenský hokejbal stal pojmem a Alpiq nejlepším týmem v republice. Za posledních šest let vybojoval čtyři tituly mistra republiky, vyhrál i Evropský a loni Světový pohár.

Teď se tým chystá na obhajobu republikového titulu a Kadlec by nechtěl chybět ani u národního týmu, který také vede a připravuje ho na letní MS ve Švýcarsku.

„O oba týmy je díky mým spolupracovníkům postaráno. Já sám si ještě musím dát čtrnáct dnů nebo tři neděle volno, zatím se půjdu na kluky koncem týdne jen podívat a trochu je namotivovat do zimní dřiny," usmívá se trenér.

Toho čekají ještě povinnosti v motolské nemocnici, hlavně vyndání stehů (příští týden). Jeho tělo lékaři opatřili známým budíkem, který na dálku upozorní, kdyby se s Kadlecovým srdcem zase něco mělo dít. „Hlídaný teď budu doma i v nemocnici, ale beru to. Hlavně že jsem doma. Jenom nesmím skoro nic dělat a to není pro mě," dodal Drahomír Kadlec.