A kdo vyhrál? Pro experty a spoluhráče docela očekávaně, pro jiné překvapivě – Petr Kafka. Puk vypálil v oficiální části rychlostí 145 km za hodinu, v neoficiální, kdy měřící přístroj stál za brankou, pak dokonce 154 km/hod.! „Čekal jsem, že budu v nějaké TOP pětce, ale nějak jsem to neřešil. Ale fajn, bylo to porovnání s ostatními a s tím mohu být spokojen,“ usmíval se dvaadvacetile­tý borec.

Kafka, jemuž byl největším protivníkem Jiří Drtina, sám čekal, že 155 až 160 km za hodinu dá. „Těžko říci, nakolik bylo měření objektivní. Chvilkami to neměřilo a já myslím, že nějaký lepší pokus než ten na konci jsem v úvodu měl,“ přemítal vítěz.

A jak dopadli ostatní borci? K těm lepším patřili kromě zmíněných Kafky (145) a Drtiny (143) také všemi halasně podporovaný Martin Látal (141), Jiří Kuchler (137) či Jiří Bicek (136).

V neoficiální části se povedly pokusy ještě dvěma dlouholetým kamarádům Tomáši Knotkovi a (138) a Janu Piskáčkovi (135).

A kdo byl nejhorší? Určitě se nevedlo mazákovi Liboru Procházkovi, ale ještě pod ním skončil Honza Eberle. Poctivě se ale radoval z každého kilometru navíc. „Dobrejch sto osmnáct,“ zakřičel si vesele po svém nejprudším pokusu.

Více v pátečním vydání Kladenského deníku.