Dvaatřicetiletý forward se tak po dlouhých letech vrací do hlavního města, kde si zahrál pár zápasů za pražskou Spartu.

Důvodem, proč nejproduktivnější hráč Rytířů v uplynulé sezoně změnil dres, jsou finanční podmínky. Jak tvrdí, chtěl jen to, co měl ve smlouvě předminulou sezonu.

Jste si jistý, že váš požadavek nebyl přehnaný?

Měl jsem nějakou smlouvu, kterou mi Kladno předminulou sezonu snížilo. Jen jsem chtěl zpátky to, co jsem měl. Vedení tehdy říkalo, že začínají a peněz moc není, ze své dobré vůle jsem šel tehdy níž. Kladno mi je teď nechtělo dát zpátky na tehdejší úroveň, tak jsem je dostal jinde. A řekl bych, že ještě lepší.

Hrála roli i potřeba změnit prostředí, přece jen jste v Kladně hrál dvanáct sezon v řadě.

Možné to je. Dnes jsme měli na Slavii první trénink a bylo to tam super. Myslím, že to zvládnu a bude to v pohodě. Až čas ukáže, jakou tady budu mít pozici. V první řadě ale jsem Kladeňák, a kdybychom se dohodli na podmínkách, tak jsem zůstal. Myslím, že sezonu jsem neměl špatnou abych nemohl dostat to, co předtím. Říkali, že o mě mají zájem, ale když o někoho stojím, tak proto musím něco udělat.

Po Kladně se povídá, že máte finanční potíže kvůli hazardu.

Veškerý volný čas trávím doma s rodinou. Všichni, kdo mě znají ví, že automaty nehraji. Mám jen hypotéku na barák, a kdo ji dnes nemá?  Z této stránky jsem rád, že jsem pryč z Kladna.

V kabině Slavie jste se potkal
 s bývalým kladenským brankářem Kopřivou, měl nějaký vliv na vaše rozhodnutí?

Určitě jsem se s ním o tom bavil. Rozhodly však podmínky. V kabině sedím ob jedno místo vedle.