„Ve Znojmě jsme opravdu nehráli dobře, nevím čím to je, že se nám venku nedaří. Musíme to prolomit, všichni víme, že jde o hodně,“ prohlásil ve čtvrtek cestou do Třince centr třetího útoku Jaroslav Kalla, jenž je jedním z těch, kdo v poslední době přivítali na svět potomka.

Po dceři Martina Frolíka to byl ´páreček´ Aleše Pavlase a den před štědrým večerem přišel na svět Kallův syn. Jak jinak než po otci a dědovi Jaroslav.

„Od jeho narození jsem ještě nedal gól. Bylo by pěkné, kdy by se to konečně povedlo v pátek. Každá sezona je ale jiná, důležité je, aby uspěl celý tým, odhodlání určitě máme,“ uvedl Kalla, jenž v probíhající sezoně zaostává za loňskou, kdy patřil do úzké špičky v kanadském bodování celé extraligy.

„Třeba to ještě přijde,“ poznamenal autor pěti gólů, jehož na třetí místo v týmových statistikách vyneslo osmnáct asistencí.

Třinečtí po skvělém období v současnosti poněkud tápou a naposledy v Litvínově vyšli střelecky naprázdno. Buldoci se na jejich ledě představí už s uzdraveným obráncem Hájkem, chřipka však skolila Martina Procházku. Do první lajny se tak opět vrátí Diviš.

Dosavadní tři odehrané vzájemné zápasy byly velice vyrovnané a přes nepříznivý vývoj byli vždy šťastnější Kladenští, kteří pokaždé brali bonusové body. Dvakrát to bylo v prodloužení, naposledy po nájezdech. Tehdy Třinečtí vedli v 11. minutě už 4:1, domácí je ale ničili v přesilovkách. Proměnili čtyři!

Kladno – Třinec 3:2 pp (Tenkrát, Nádašdi, Procházka – Kováčik, Květoň)
Třinec – Kladno 3:4 sn (Nedvěd, Tomajko, Frolík, Horna – Polák 2, Seman)
Kladno – Třinec 5:4 sn (Bělohlav 2, Novotný, Hájek, Patera – Martynek 2, Polák, Pánik)