HK Lev Slaný je malý klub, odkud ale v minulosti vzešla spousta skvělých hráčů či trenérů. Mládeži se daří v klubu dodnes, je dokonce jeho vlajkovou lodí. Teď se díky podpoře z kampaně Puky pomáhají může těšit na lepší podmínky. Díky kampani totiž získala materiální a finanční podporu za statisíce korun. Ať už to budou věcné ceny nebo účast v turnaji mezi regiony.

„Pro nás má tato kampaň obrovský dopad. Příspěvek určitě uleví nejen klubu, ale i rodičům a dětem výhra přinesla velkou radost. Pomůže nám to dostat se na regionální turnaj a dostaneme možnost srovnat se s ostatními týmy,“ popisuje trenér hokejové mládeže HK Lev Slaný David Štechmüller.

Slaný se umístil na prvním místě ve svém regionu. Podpora ale také poputuje do HC Benátky a HC Junior Mělník. Šeky a poukázky na ceny budou pořadatelé předávat vítězům v následujících týdnech. Finálové turnaje, kde se malí hokejisté mimo jiné osobně setkají se svými dospělými vzory, se pak uskuteční na konci března a začátkem dubna 2024.

„Kaufland je hrdým partnerem ženské, mužské i paralympijské reprezentace a také hokejové extraligy. Žádný z těchto vrcholů českého hokeje by ale nemohl existovat bez malých regionálních klubů, které na samém začátku v malých hokejistech vzbudí vášeň pro tento úžasný sport a rozvíjejí jejich talent. Proto se dlouhodobě zaměřujeme také na práci s mládeží a podporu českého hokejového prostředí. V něm se však řada lokálních klubů nyní potýká s nedostatkem financí, a tak jsme se rozhodli je pro tuto sezonu navíc podpořit prostřednictvím kampaně Puky pomáhají,“ říká jednatelka společnosti Kaufland Klára Beňačková.

Ceny nakonec získají všichni účastníci soutěže. Vítězný klub v každém z 27 soutěžních regionů obdrží nové dresy, roční příspěvek na mzdu trenéra mládeže ve výši 120 000 tisíc korun a kvalifikační vstupenku na jeden z republikových dvoudenních turnajů s hrazeným ubytováním včetně přednášek pro děti, rodiče a trenéry. Kluby na druhých místech získají poukaz na hokejové vybavení pro mládežnické kategorie v hodnotě 50 000 korun. Třetí kluby v pořadí pak dostanou poukázky na nákup výživy v obchodech Kaufland v hodnotě 25 000 korun.

Kaufland společně se Škoda auto připravily odměny i pro zbylé kluby, které se neumístily na předních třech místech. Každý z klubů, který není mezi vítěznými získá dar v hodnotě 10 000 korun.