„Se získanými body spokojeni jsme, nicméně některé zápasy nebyly ideální a pořád máme na čem pracovat," je přesvědčen kladenský kapitán, který se po letech v zahraničí a také Vsetíně a hlavně ve Vítkovicích vrátil do rodného města po šestnácti letech. A navíc jen do WSM ligy, kterou nikdy předtím nehrál. Její kvalita ho ale notně překvapila. „To je fakt, úplně všechny týmy tady mají svou kvalitu," pokyvuje kapitán Rytířů.

Naposledy ale Kladno narazilo na kvalitu očekávanou. České Budějovice patří spolu s Kladnem k hlavním favoritům WSM ligy, ale vzájemný zápas ve vyprodané Budvar areně ukázal, že se dobře připravili hlavně domácí. Zápas ovládali od začátku do konce a vyhráli 3:1. Jiří Burger se ani nevymlouval, že hosté odjeli na jih Čech dost oslabeni, protože absence útočníků Tůmy a Pekra je víc než citelná.

„Hráli jsme víceméně na tři útoky, ale na to bych prohru určitě nesváděl. Budějovice byly prostě lepší a my se z toho zápasu musíme poučit," má jasno někdejší reprezentant, který se teď po Budvar areně vydá do naprosto odlišného hokejového stánku – studené haly v Benátkách. „Nikdy jsem tam nehrál, ale i kluci mě upozorňovali, že tam skutečně panuje velká zima, tak se nechám překvapit," usmívá se autor šesti kanadských bodů (3+3).

Právě produktivita zatím jeho první formaci veteránů, kterou tvoří s Petry Tonem a Tenkrátem, zatím chybí. Všichni přitom v kariéře dokázali mnoho a čekalo se, že i ve vysokém věku budou ve WSM lize víc vidět.

Nebo si vše nechávají na závěr sezony, který bude nejdůležitější a kdy se od nich čeká nejvíc? „Čeká, nečeká, není to ideální, nedáváme góly. Ale čím to je, to opravdu nevíme. Kdyby to bylo jinak, rychle bychom to změnili," dodal s hořkým úsměvem Burger.

Zazáří jeho trojka veteránů ve středu v Benátkách?