Zdeněk Müller i Petr Kasík byli zejména rádi, že se na tréninku hlásili uzdravení Aleš Pavlas a Tomáš Horna. „Snad ve čtvrtek přibydou další, člověk musí být optimista,“ usmívá se asistent kouče Petr Kasík.

Jeho vrásky by mohl vyhladit i Tomáš Polanský. Hráč KLH Chomutov v Kladně úspěšně hostoval, prokazoval chuť do hry, dal gól, na další přihrál. A teď je volný, protože Severočeši po porážce v brněnském Rondu v sezoně skončili. „Určitě bychom ho brali, snad nám ho Chomutov uvolní. Jde jen o jak dopadl po posledním utkání, přece jen tam zavládlo asi veliké zklamání,“ uvažuje Kasík. Doufá ale, že Polanský ve čtvrtek na trénink dorazí a v pátek v Boleslavi bude k dispozici.

Bude to důležité utkání a Kladno je stejně jako před dvanácti dny postaveno před stejný úkol – neprohrát po šedesáti minutách. „Už když jsme porazili Boleslav doma a měli náskok dvanácti bodů, hráčům jsme zdůrazňovali, že nic hotové není. A teď se bohužel naše slova naplnila, tabulka je zase srovnaná. Každopádně nemůžeme hrát jako ve Znojmě, hlavně mladí hráči ne,“ zlobí se Petr Kasík na nastupující generaci kladenského hokeje.

Ta podle něj zejména venku nepodává výkony, jaké by mohla. „Patera nebo Bělohlav skáčí do střel a viděl jste to u mladých? Když už ano, střelu nezblokují,“ hněvá se dál asistent.

Podle něj starší bardové nemusí už nikomu nic dokazovat, ale mladí si hrají o svou budoucnost. „Musí to pochopit, tady se hraje o bytí a nebytí. A když se daří týmu, vyniknou také osobnosti. Jinak těžko,“ dodal Petr Kasík.