O jeho osudu se bude jednat vedení soutěže ve středu.

Mužstvo Notoru Kladno je naštvané, chtělo hrát. Play-ff se po několikáté natahuje, finále už teď mělo být historií. Notorům v dalších týdnech bude chybět brankář (Jan Jirotka odlétá s reprezentací na MS, Ota Macháček má jako policista službu).

Proč ale Dynamo nenastoupilo? Někteří hovoří o sjednaném zájezdu části týmu na závod Formule 1 v Monaku, ale to je podle sekretáře Dynama Filipa Marcínka lež. „Na závodech byli pouze bratři Ungermannové," odpověděl na přímou otázku.

Dodal, že už v pondělí dodal předsedovi okresního svazu Pavlu Kolkovi omluvenky přesně tak, jak klubu velí  řády. „Část hráčů ze soupisky marodí, třeba já, Seidl, Roman, část je omluvena kvůli zaměstnání. Jůn musel na střelecké závody," jmenuje Marcínek.

To se ale nezdá Petru Ogurčákovi z Notorů. Jeho hlavním týmem je Alpiq Kladno, je zvyklý na extraligové pořádky. A poměry v kladenské lize se mu nezdají dobré.

Soutěž se podle něho neúměrně natahuje a vinu dává Dynamu.

Už za sérii se Slaným, která se také protáhla vinou obou mužstev. „Ani naši kluci nemohou hrát někdy na konci června. Kdyby hráči z Dynama byli nemocní, je to jasné. Ale že museli do práce? Tam přece chodíme skoro každý a hráči Notorů si také museli svůj program uzpůsobit," namítá.

Za tým ale říká, že netouží po kontumačním postupu do finále. Spíše souhlasí s prognózou šéfa ligové komise Zbyňka Zímy, tedy že jeden duel bude kontumován a zbytek série se dohraje. „Pro nás by to mělo smysl v tom, že by Dynamo bylo potrestáno, ale zároveň bychom mohli hrát, bez boje postoupit nechceme," říká Ogurčák.

To se ale vůbec nelíbí Filipu Marcínkovi: „To tedy ne. Buď dvě kontumace, nebo žádná," odmítá jasně.

A co na kauzu říká předseda okresního svazu Pavel Kolek, který při dnešním jednání ligové komise nahradí Jiřího Zmeškala (jako hráč Notoru rozhodovat v tomto případu nemůže)?

„Filip Marcínek z Dynama mi skutečně omluvenky předal a já je předložím členům ligové komise. Podle mého názoru postačují k tomu, aby zápasy kontumovány nebyly," naznačil první muž kladenského hokejbalu, jakým směrem bude hlasovat.

Co se týče kladenských propozic, jsou trochu děravé. Podle nich stačí, aby mělo jakékoliv mužstvo nemocného jediného brankáře a hrát nemusí. Propozicím kladenským jsou ale podle šéfa svazu Pavla Kolka nadřazeny ještě řády Českomoravského svazu hokejbalu. "Podle nich je možné absenci omluvit i kvůli zaměstnání a to se stalo. Já mám o hlasování víceméně jasno," naznačil Kolek, že kontumovat se nic nebude, o víkendu se sehraje semifinále Notor - Dynamo a finále přijde na řadu o dalším víkendu 11. a 12. června. 

O konečném rozhodnutí vás samozřejmě budeme informovat.