„Rozhodli jsme se pozvat ještě víc kvalitní mužstva, aby si také naši diváci užili velká jména a skvělý hokej. Na složení celků jsme pracovali od ledna a byl to velmi těžké, protože některé oslovené kluby se dostaly do Ligy mistrů. Velmi mne těší dohoda s Kladnem, které se u nás zdrží déle a odehraje tady zápas ještě před pohárem,“ napsal na stránky HK Poprad ředitel turnaje Ľudovít Jurinyi.

S Popradem se Kladno v minulosti utkávalo, v 90. letech spolu dokonce sehrály sérii play off doslova na krev. V posledním ročníku federální ligy dokonce byl obránce Jiří Veber po svém vyloučení do konce zápasu fyzicky napaden v útrobách stadionu a zajímavé je, že teď vyrazí pod Tatry jeho syn Václav. Koučem byl tehdy Otakar Vejvoda starší (tým po incidentu odvolal a Kladno prohrálo kontumačně 0:5) a o jeho synovi se v Kladně nyní nahlas spekuluje, že by mohl rozšířit trenérský štáb Rytířů.

Každopádně staré spory jsou zapomenuty, Kladno pojede do Popradu jako vítaný host a bude to pro něj dobrá příprava, jakou mělo nedávno před baráží v Liptovském Mikuláši.

Za domácí Poprad nastupuje třeba ex-kladenský obránce Petr Ulrych, chytával tady nedávno známý gólman Marek Čiliak.

Banská Bystrica zase údajně staví zajímavý mladý celek s několika zámořskými borci, finský Vaasan Sport pak bude vzhledem k aktuální síle hokeje Suomi asi největším favoritem turnaje.

„Formát turnaje ozřejmíme později a bude vycházet i z požadavků soupeřů. Musím poděkovat partnerům, bez nich bychom nedokázali přivést tak kvalitní mužstva,“ dodal Ľudovít Jurinyi.